Diablo IV - Lilith

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Diablo IV może mieć kłopoty. Kluczowi deweloperzy opuszczają Blizzard

Blizzard poinformowało, że z zespołu pracującego nad Diablo IV odeszło dwóch istotnych deweloperów. Według plotek, to pokłosie niedawnego skandalu.

W sieci pojawiły się doniesienia mówiące, że z Blizzard odeszło trzech deweloperów. Wśród nich miał znaleźć się reżyser nowego Diablo, Luis Barriga, oraz Lead Level Designer gry, Jesse McCree. Dodatkowo firmę miał opuścić designer pracujący nad World of Warcraft, Jonathan LeCraft.

Blizzard odniosło się do sprawy i potwierdziło, że doniesienia są prawdziwe. Deweloperzy faktycznie opuścili firmę, ale nie poznaliśmy oficjalnych powodów takich zmian.

Możemy potwierdzić, że Luis Barriga, Jesse McCree i Jonathan LeCraft nie pracują już w firmie.
Mamy utalentowanych deweloperów na miejscu, a nowi liderzy zostali przydzieleni tam, gdzie to konieczne. Jesteśmy pewni naszej zdolności do kontynuowania postępów, dostarczania niesamowitych wrażeń naszym graczom i podążania naprzód, aby zapewnić bezpieczne, produktywne środowisko pracy dla wszystkich.

– powiedział przedstawiciel Blizzard w rozmowie z Kotaku

Mówi się, że sprawa ma związek z jednym z pozwów wycelowanych w Activision Blizzard. Zgodnie z dokumentami sprawy, LeCraft i McCree faktycznie mieli być wiązani z całą sprawą. Na ten moment nie wiadomo, czy Barriga również został o coś oskarżony.

To zdecydowanie nie są dobre wieści dla osób, które czekają na Diablo IV. Odejście reżysera i Lead Level Designera może odcisnąć duże piętno na grze. To kluczowi deweloperzy, którzy z pewnością mieli ogromny wpływ na cały projekt.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się