Diablo IV może mieć kłopoty. Kluczowi deweloperzy opuszczają Blizzard

Diablo IV - data premiery, genialny zwiastun i edycje gry
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Blizzard poinformowało, że z zespołu pracującego nad Diablo IV odeszło dwóch istotnych deweloperów. Według plotek, to pokłosie niedawnego skandalu.

W sieci pojawiły się doniesienia mówiące, że z Blizzard odeszło trzech deweloperów. Wśród nich miał znaleźć się reżyser nowego Diablo, Luis Barriga, oraz Lead Level Designer gry, Jesse McCree. Dodatkowo firmę miał opuścić designer pracujący nad World of Warcraft, Jonathan LeCraft.

Blizzard odniosło się do sprawy i potwierdziło, że doniesienia są prawdziwe. Deweloperzy faktycznie opuścili firmę, ale nie poznaliśmy oficjalnych powodów takich zmian.

Możemy potwierdzić, że Luis Barriga, Jesse McCree i Jonathan LeCraft nie pracują już w firmie.
Mamy utalentowanych deweloperów na miejscu, a nowi liderzy zostali przydzieleni tam, gdzie to konieczne. Jesteśmy pewni naszej zdolności do kontynuowania postępów, dostarczania niesamowitych wrażeń naszym graczom i podążania naprzód, aby zapewnić bezpieczne, produktywne środowisko pracy dla wszystkich.

– powiedział przedstawiciel Blizzard w rozmowie z Kotaku

Mówi się, że sprawa ma związek z jednym z pozwów wycelowanych w Activision Blizzard. Zgodnie z dokumentami sprawy, LeCraft i McCree faktycznie mieli być wiązani z całą sprawą. Na ten moment nie wiadomo, czy Barriga również został o coś oskarżony.

To zdecydowanie nie są dobre wieści dla osób, które czekają na Diablo IV. Odejście reżysera i Lead Level Designera może odcisnąć duże piętno na grze. To kluczowi deweloperzy, którzy z pewnością mieli ogromny wpływ na cały projekt.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie