Blizzard z góry ostrzega przed betą Diablo IV. Przygotujcie się na oczekiwanie

Diablo 4 - Blizzard jest pewne, że premiera będzie bezproblemowa
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Beta Diablo IV otwarta dla wszystkich już za chwilę, ale nie wszyscy będą równie pocieszeni. Blizzard zdaje sobie sprawę z tego, że serwery mogą nie wytrzymać.

Betę Diablo IV większość osób wydaje się traktować jako możliwość przedpremierowego sprawdzenia gry i tego, czy Blizzard “dowiózł”. I nie ma się co dziwić, w końcu sami deweloperzy dokładają do szumu wokół niej. Grać już mogli posiadacze wcześniejszego dostępu. Choć opinie w internecie wydawały się mieszane, wszyscy gracze ogrywający poprzedni weekend testów byli niemal jednogłośni – jest dobrze.

Diablo IV otwarte, ale nie dla wszystkich

Po tak pozytywnym odbiorze ze strony społeczności nie dziwi, że więcej osób chce wypróbować tę pozycję. Problem w tym, że na przeszkodzie mogą stanąć problemy z serwerami, błędy połączenia, a także nowe aktualizacje w trakcie rozgrywki czy nawet długie kolejki. Te ostatnie wydają się szczególną zmorą Blizzarda. W końcu czekać trzeba niemal przy okazji każdej nowej premiery od studia. W przypadku nowego Diablo raczej nie będzie inaczej. Twórcy już świetnie zdają sobie z tego sprawę. Dlatego też ostrzegają fanów.

Kiedy w najbliższy piątek ponownie otwieramy bramy dla wszystkich, spodziewamy się wielu ludzi. Będą długie kolejki, szczególnie w piątek, gdy po raz pierwszy uruchomimy serwery i podczas szczytowych okien regionalnych. Miniony weekend pomógł nam przewidzieć przepustowość, której spodziewamy się w ten weekend, a my wykorzystamy ją do celowego obciążenia naszych systemów w ramach przygotowań do startu. Podsumowując, choć wiemy, że może to być frustrujące, potrzebujemy kolejek, aby odpowiednio przetestować nasze usługi i chcemy zapewnić, że będziemy je mieć przez pewien czas.

– ostrzega Blizzard na forum

Jednocześnie twórcy ostrzegają przed możliwą przerwą na konserwację i implementację kolejnych łatek. Te również mają przełożyć się na lepszy debiut gry w czerwcu. Co więcej, należy spodziewać się także innych form problemów, z możliwym wywalaniem z serwera. Klasyka, ale tym razem nie będzie, że Blizzard nie ostrzegał!

Jeżeli zamierzacie grać na PC, polecamy pobrać najnowsze sterowniki graficzne, które teoretycznie powinny nam ulepszyć czerpanie radości z rozgrywki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie