Znamy wymagania Diablo 2 Resurrected. Co ze wsparciem modów?

Diablo 2 Resurrected demon
PC

Blizzard ujawnił oficjalne wymagania sprzętowe Diablo 2 Resurrected. Przy okazji potwierdzono fakt, że gra otrzyma pełne wsparcie fanowskich modyfikacji.

Tegoroczny BlizzCon chyba możemy zaliczyć do w miarę udanych. Blizzard uraczył nas wieloma nowościami i szczególnie fani Diablo mogą być zadowoleni.

Chętni gracze ujrzeli nowinki ze świata WoW-a, Heartstone oraz Overwatch i nie mogło też zabraknąć jednej z najsłynniejszych marek Blizzarda. Otrzymaliśmy całą masę informacji na temat Diablo IV i Immortal, a dodatkowo pojawił się pewien gość specjalny.

Diablo 2 Resurrected wymaga całkiem mocnego sprzętu

W trakcie wydarzenia mogliśmy ujrzeć w akcji Diablo 2 Resurrected. Potwierdziły się tym samym przecieki, które podrzucaliśmy Wam nieco wcześniej.

Gra prezentuje się bardzo dobrze i umożliwi graczom płynne przełączanie się między klasyczną i nową oprawą wizualną. Takie rozwiązanie niestety nieco obciąży nasz sprzęt.

Blizzard udostępnił oficjalne wymagania systemowe gry na PC. Nie są one zbyt niskie, ale jest to uzasadnione wymienioną wyżej funkcją. W praktyce będziemy przecież mieli uruchomione dwie gry jednocześnie.

Minimalne wymagania sprzętowe (rozdzielczość HD):

  • Procesor Intel Core i3-3250 lub AMD FX-4350
  • Karta graficzna NVIDIA GTX 660 lub AMD Radeon HD 7850
  • 8 GB pamięci RAM
  • 30 GB wolnego miejsca na dysku

Rekomendowane wymagania sprzętowe (rozdzielczość FullHD):

  • Procesor Intel Core i5-9600k lub AMD Ryzen 5 2600
  • Karta graficzna NVIDIA GTX 1060 lub AMD Radeon RX 5500 XT
  • 16 GB pamięci RAM
  • 30 GB wolnego miejsca na dysku

Wymagania są niemałe jak na remaster, choć taka trylogia Mass Effect wymaga już naprawdę potężnego sprzętu. Niemniej większość graczy powinna być w stanie odpalić odnowione Diablo 2 bez większego problemu.

Szkoda tylko, że zaprezentowane przez Blizzard wymagania są niezbyt szczegółowe i zabrakło w nich chociażby zalecanej specyfikacji do rozdzielczości 4K lub 1440p. Najpewniej kolejne detale zostaną zaprezentowane nieco bliżej premiery.

Do Diablo 2 Resurrected zmierza wsparcie dla modów

Przy okazji premiery Diablo 3 wielu graczy narzekało, że gra wymaga stałego połączenia z Internetem. Z góry skreślało to możliwość modowania produkcji i wzbudziło wiele kontrowersji.

Odświeżone Diablo 2 wychodzi tu graczom naprzeciw. Blizzard potwierdził, że gra otrzyma pełne wsparcie dla modów. Fani zmieniania rozgrywki i wgrywania dziwacznych modyfikacji będą usatysfakcjonowani.

Na ten moment Diablo 2 Resurrected zapowiada się bardzo dobrze. Pierwsze zwiastuny i zapowiedzi sugerują, że Blizzard tym razem nie zawiedzie swoich fanów.

W tym momencie przypomniałem sobie jednak, że Warcraft III Reforged również wyglądał bosko na trailerach. Wstrzymam się więc z przesadną ekscytacją, ale trzymam kciuki, aby D2 powróciło w pełnej chwale i zadowoliło osoby czekające na kompetentne odświeżenie klasyka.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie