Diablo 2 Resurrected - demon

Chcesz sprawdzić Diablo 2 Resurrected? Blizzard zapowiada testy gry

0 komentarzy

Blizzard potwierdził termin testów Diablo 2 Resurrected. Wkrótce wybrani gracze sprawdzą wyczekiwany remake kultowej produkcji. Wiemy, jaka zawartość będzie dostępna w ramach wersji alfa.

O odświeżeniu drugiego Diablo wiemy już bardzo dużo. Gra zapowiada się naprawdę dobrze i fani oryginału z zapartym tchem wypatrują ujawnienia daty premiery. W międzyczasie Blizzard stale rozwija produkcję, ale wkrótce wybranym graczom będzie dane ją sprawdzić. Producent zapowiedział zamknięte testy gry.

Szczegóły testów Diablo 2 Resurrected

Testy wystartują w piątek 9 kwietnia i potrwają do poniedziałku 12 kwietnia. Póki co Blizzard testuje grę w wersji na PC, ale w przyszłości odbędzie się podobne wydarzenie na konsolach.

W testach wezmą udział losowo wybrani gracze, którzy wcześniej zarejestrowali się na stronie gry. Jeśli nie uda Wam się zgarnąć zaproszenia, to bez obaw – grę będzie można transmitować, więc rzucicie na nią okiem na transmisjach na żywo lub filmikach na YouTube. Dodatkowo Blizzard obiecuje, że przeprowadzi jeszcze przynajmniej jedną sesję testów.

Do zagrania w Resurrected potrzebujemy całkiem mocnego komputera. Poniżej znajdziecie wymagania sprzętowe gry.

Minimalne wymagania systemowe (720p):

  • Procesor Intel Core i3-3250 lub AMD FX-4350
  • Karta graficzna NVIDIAGTX 660 lub AMD Radeon HD 7850
  • 8 GB pamięci RAM
  • 30 GB wolnego miejsca na dysku

Rekomendowane wymagania systemowe (1080p):

  • Procesor Intel Core i5-9600k lub AMD Ryzen 5 2600
  • Karta graficzna NVIDIA GTX 1060 lub AMD Radeon RX 5500 XT
  • 16 GB pamięci RAM
  • 30 GB wolnego miejsca na dysku

Taki komputer powinien bez problemu dać radę Resurrected. Pamiętajcie jednak, że gra w wersji testowej wciąż nie jest w pełni zoptymalizowana.

Co ogramy w trakcie testów Diablo 2 Resurrected?

Warto wspomnieć, że choć nasze zapisy z oryginalnego D2 zadziałają z finalną wersją gry, to nie wrzucimy ich do alfy. Najwyraźniej wprowadzałoby to pewne komplikacje.

W trakcie testów sprawdzimy pierwszy i drugi akt gry. Dodatkowo w trakcie zabawy wcielimy się w jedną z trzech klas: Amazonkę, Czarodziejkę lub Barbarzyńcę. Jak na wczesne testy, zawartości jest całkiem sporo.

Gra jednak wciąż powstaje i w ten weekend nie ujrzymy wszystkich nowości. Blizzard zaznacza, ze póki co nie wrzucił do niej odnowionych przerywników filmowych i ich miejsce zajęły oryginalne filmiki. Co więcej, charakter testów uniemożliwia rozgrywkę po sieci. Diablo 2 Resurrected sprawdzimy tylko i wyłącznie w singlu, a nasz postęp nie zostanie przeniesiony do finalnej wersji produkcji.

Mimo wszystko, to testy stricte techniczne. Może i są pozbawione wielu funkcji, ale przynajmniej dadzą nam pierwszy pogląd na to, czy Blizzard dostarczył to, na co czekali fani serii.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się