Nowa marka PlayStation ma mały kłopot. Deviation potwierdza odejście kluczowego dewelopera

Nowe gry PS4 i PS5 w tym tygodniu. PlayStation Access prezentuje
Newsy PS4 PS5

Deviation Games przygotowuje nową markę we współpracy z PlayStation i właśnie straciło jednego z najcenniejszych pracowników. Potwierdzono, że współzałożyciel zespołu odszedł z firmy.

Jason Blundell zdecydował się na opuszczenie Deviation z nieujawnionych przyczyn. Szefem studia pozostanie Dave Anthony, który do tej pory wspólnie z Blundellem kierował zespołem.

Deviation Games informuje, że Jason Blundell opuścił studio. Doceniamy wkład Jasona i życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach. Deviation będzie nadal kierowane przez dyrektora generalnego Dave’a Anthony’ego, który w tym roku objął również funkcję Game Directora i pozostaje siłą przewodnią w naszej przyszłości.

– poinformowało Deviation

Studio utraciło jednego cennego dewelopera, ale za to zyskało innego. Do firmy dołączył Louis Castle, który pracował między innymi nad serią Command and Conquer.

Z przyjemnością informujemy, że Louis Castle dołączył do Deviation Games jako Senior Vice President of Development. Louis, weteran branży gier wideo z dwoma nagrodami za całokształt twórczości, był współzałożycielem Westwood Studios, znanego z tworzenia legendarnej serii Command and Conquer.
Louis dołączył do niesamowitego grona weteranów branży, którzy niedawno zasilili szeregi studia, w tym współtwórców God of War, Jonathana Hawkinsa i Deana Rymera oraz Call of Duty: Black Ops, Tony’ego Flame’a. Ta plejada talentów sprawia, że Deviation jest wyjątkowo dobrze przygotowane do tego, by w przyszłości nadal przewodzić stale rozwijającej się branży gier, w tym także do dalszego rozwoju naszej zapowiedzianej wcześniej, przełomowej wysokobudżetowej marki.

Nie wiemy, jak będzie wyglądać debiutancki projekt Deviation. Wiadomo o nim tylko tyle, że prawdopodobnie trafi tylko na PlayStation, bowiem Sony jest oficjalnym partnerem studia.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie