HBO zdradza wieści na temat piątego sezonu serialu True Detective. Co już wiadomo?

Detektyw sezon 5
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Zapoczątkowany w 2014 roku serial pt. Detektyw cieszył się przez ostatnie lata ogromnym zainteresowaniem. Świetną informacją jest więc to, że HBO podjęło właśnie decyzje o jego kontynuowaniu.

Jak donosi serwis Variety, piąty sezon przygotuje twórczyni Night Country (Krainy Nocy), a więc Issa López. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ czwarty sezon cieszył się przeogromnym sukcesem, który zgromadził przed telewizowami łącznie 12,7 miliona widzów. López była nie tylko showrunnerką, ale także scenarzystką i reżyserką dwóch pierwszych odcinków. Wśród producentów wykonawczych znaleźli się także Barry Jenkins, Adele Romanski, Chris Mundy, Steve Golin, Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Cary Joji Fukunaga i Nic Pizzolatto. Okazuje się jednak, że zarówno Jodie Foster, jak i Kali Reis, a więc gwiazdy NIgh Cointry, nie będą związane z piątą serią – w ich miejsce pojawią się wszak nowi protagoniści.

Detektyw: Kraina Nocy – najpopularniejszym sezonem w serii

Nie wiadomo jeszcze, czego oczekiwać po piątym sezonie serialu True Detective. Nie znamy ani nazwisk aktorów, ani też przybliżonej choćby daty premiery. W oczekiwaniu na te wieści naprawdę warto zaznajomić się z poprzednimi odsłonami serii, które są do obejrzenia na platformie VOD HBO MAX. Przypomnijmy, że Detektyw jest antologią, w której każda historia (odcinek) przedstawia zawiłe zagadki kryminalne, skorumpowaną władzę oraz psychologiczne problemy stróży prawa. Sezon czwarty, który swą premierę miał 15 stycznia tego roku, opowiada historię policjantek Elizabeth Danvers (Jodie Foster) i Evangeline Navarro (Kali Reis). Byłe partnerki muszą pokonać dzielące je różnice, aby rozwiązać sprawę tajemniczej zbrodni, gdy w fikcyjnym mieście Ennis na Alasce ośmiu naukowców obsługujących Arktyczną Stację Badawczą Tsalal zniknęło bez śladu.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie