Destiny na PC? Mamy komentarz Bungie

Studio nie wyklucza takiej opcji!

Przedstawiciele firmy informują, że na chwilę obecną koncepcja przeniesienia produkcji na komputery nie byłaby prosta do zrealizowania. Nie jest jednak powiedziane, że w przyszłości również nie będzie szans na wcielenie planu w życie.

Problem polega na tym, że Bungie projektując tytuł testuje go obecnie aż na czterech konsolach: PS3, PS4, Xboksie 360 i Xboksie One. Mimo tego, iż twórcy zarzekają się, że są fanami grania na PC, to dodanie blaszaków do listy platform na jakich ukazać miałoby się Desitny jest na chwilę obecną niemożliwe. Z racji tego, że projekt jest duży i ambitny, twórcy nie chcą obecnie podejmować ryzykownych decyzji.

Przyszłość zdaje się być jednak bardziej świetlana dla użytkowników komputerów, gdyż Bungie nie wyklucza konwersji. Premiera gry Desitny będącej duchowym następcą serii Halo została ustalona na dzień 9 września. Produkcja będzie shooterem osadzonym w realiach science-fiction i opowie o zmaganiach ludzkości z wrogo nastawioną rasą obcych.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.