Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Destiny 2 potwierdzone na PS5 i Xbox Series X

Bungie dokłada swoje trzy grosze do wczorajszego pokazu gier na Xbox Series X. Deweloper potwierdza Destiny 2 na next-geny, tylko… w jakiej formie?

Microsoft przedstawił wczoraj trailery ponad 10 gier, które zobaczymy na Xbox Series X. To oczywiście dopiero początek i amerykanie zamierzają kontynuować drogę do nowej generacji comiesięcznymi odcinkami Xbox 20/20. Na Twitterze pojawił się również krótki filmik promujący Xbox 20/20, z logotypami różnych deweloperów, którzy mają wspierać nową konsolę swoimi grami. Wśród nich widzieliśmy znak Bungie. Twórcy Destiny 2 od razu odpowiedzieli na post ujawniając…

Destiny 2 na PS5 i Xbox Series X

Wiemy zatem, że Destiny 2 zagości na nowych konsolach, lecz nie wiemy jeszcze, czy w ramach wstecznej kompatybilności, czy będzie to jednak osobna wersja. Najprawdopodobniej strzelanka otrzyma odpowiednie aktualizacje, które „podbiją” grafikę do standardów next-genów. Dodatkowo gracze powinni otrzymać możliwość przenoszenia swoich postaci na PS5 i Xbox Series X.

Przypominamy, że Destiny 2 zadebiutowało w 2017 roku i okazało się średnim sukcesem. Dopiero w zeszłym roku twórcy gry tchnęli w produkcję nowego ducha, zmieniając model dystrybucji gry na free-to-play. Od tego czasu popularność shootera bardzo wzrosła, a Bungie zarabia na dodatkach. Gra została wyposażona w funkcję cross-save, dzięki czemu możemy przenosić zapisy gier pomiędzy wszystkimi platformami, na których tytuł jest dostępny.

Destiny 2 za darmo – jak zagrać, gdzie pobrać?

Pierwszym dużym rozszerzeniem do gry, które pojawiło się po przejściu Destiny 2 na model darmowy, jest Twierdza Cieni. Tak deweloper opisuje zawartość dodatku: Spośród cieni naszego księżyca wypełzły nowe okropieństwa. Dręczona wizjami Eris Morn powraca. Dołącz do niej i zniszcz te koszmary, zanim rozprzestrzenią się poza księżyc i cofną ludzkość do Ery Ciemności.

Twierdza Cieni zawiera:

  • Nową lokację – Księżyc.
  • Nowe misje fabularne i wymagające zadania
  • Nowy loch
  • Nowy egzotyczny sprzęt
  • Nowy najazd
  • Przepustkę sezonową na Sezon Nieśmiertelnych

Sygnał od Bungie jest teraz jasny – zapowiedź wersji na nowe konsole oznacza dalsze wsparcie i jeszcze więcej dużych DLC. Czekamy na szczegóły!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się