Deep Down – zapomniana gra na PS4 nie została porzucona przez Capcom

0 komentarzy

Pamiętacie jeszcze zapowiedź Deep Down sprzed pięciu lat? Choć projekt został zamrożony, Capcom przyznaje, że temat nie jest definitywnie zamknięty.

Pięć lat temu podczas targów Tokyo Game Show jeden z ostatnich zwiastunów Deep Down, który miał być odpowiedzią Capcom na coraz bardziej popularne darmowe gry online. Filmik przedstawiał kooperację dwóch i czterech graczy i jak na tamte czasy, wyglądał całkiem obiecująco. Deweloperzy zapowiedzieli jednocześnie otwartą betę na konsolę PlayStation 4, na której tytuł miał się pojawić. Następnie… nic się nie stało.

Deep Down – będzie powrót do życia?

Producent Deep Down, Teruki Miyashita, przyznał, że utrzymanie gry online oraz wymagania PlayStation następnej generacji były przyczyną zawieszenia projektu (dzięki Videogamer). Capcom miał śmiałe plany związane z grą i wydawca wspominał nawet o 10-letnim wsparciu. Lecz to było w 2015 roku, a teraz dyrektor generalny Capcom, Yoshinori Ono, wypowiedział się na temat obecnego statusu gry.

W tym momencie pierwotny zespół rozwijający projekt nie jest już razem, ale niektórzy mogli zauważyć, że zarejestrowaliśmy znak towarowy i nie dotychczas z niego nie zrezygnowaliśmy – zaznacza Yoshinori Ono. – Każdego roku analizujemy tytuły, które tworzymy i zamierzamy wydać w przyszłości, i przedstawiamy projekty do zatwierdzenia i pchnięcia do przodu. Nie mogę wiele o tym powiedzieć, ale jeśli zauważyłeś, że zachowaliśmy znak towarowy, oznacza to, że nie zrezygnowaliśmy z tego tytułu całkowicie – dodaje wydawca.

Bardzo możliwe zatem, że Deep Down powróci, ale nie już na PlayStation 4, lecz na konsole następnej generacji.

Przypominamy, że fabuła Deep Down ma rozgrywać się w roku 2094. Oś gry mają jednak stanowić podróże w daleką przeszłość, które umożliwią wcielenie się w herosów szukających drogocennych trofeów i walczących z potworami.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się