Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Deep Down – zapomniana gra na PS4 nie została porzucona przez Capcom

Pamiętacie jeszcze zapowiedź Deep Down sprzed pięciu lat? Choć projekt został zamrożony, Capcom przyznaje, że temat nie jest definitywnie zamknięty.

Pięć lat temu podczas targów Tokyo Game Show jeden z ostatnich zwiastunów Deep Down, który miał być odpowiedzią Capcom na coraz bardziej popularne darmowe gry online. Filmik przedstawiał kooperację dwóch i czterech graczy i jak na tamte czasy, wyglądał całkiem obiecująco. Deweloperzy zapowiedzieli jednocześnie otwartą betę na konsolę PlayStation 4, na której tytuł miał się pojawić. Następnie… nic się nie stało.

Deep Down – będzie powrót do życia?

Producent Deep Down, Teruki Miyashita, przyznał, że utrzymanie gry online oraz wymagania PlayStation następnej generacji były przyczyną zawieszenia projektu (dzięki Videogamer). Capcom miał śmiałe plany związane z grą i wydawca wspominał nawet o 10-letnim wsparciu. Lecz to było w 2015 roku, a teraz dyrektor generalny Capcom, Yoshinori Ono, wypowiedział się na temat obecnego statusu gry.

W tym momencie pierwotny zespół rozwijający projekt nie jest już razem, ale niektórzy mogli zauważyć, że zarejestrowaliśmy znak towarowy i nie dotychczas z niego nie zrezygnowaliśmy – zaznacza Yoshinori Ono. – Każdego roku analizujemy tytuły, które tworzymy i zamierzamy wydać w przyszłości, i przedstawiamy projekty do zatwierdzenia i pchnięcia do przodu. Nie mogę wiele o tym powiedzieć, ale jeśli zauważyłeś, że zachowaliśmy znak towarowy, oznacza to, że nie zrezygnowaliśmy z tego tytułu całkowicie – dodaje wydawca.

Bardzo możliwe zatem, że Deep Down powróci, ale nie już na PlayStation 4, lecz na konsole następnej generacji.

Przypominamy, że fabuła Deep Down ma rozgrywać się w roku 2094. Oś gry mają jednak stanowić podróże w daleką przeszłość, które umożliwią wcielenie się w herosów szukających drogocennych trofeów i walczących z potworami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%