Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Death Stranding z premierą w 2019 roku? Tajemnicza wiadomość od Hideo Kojimy

Wielu posiadaczy PlayStation 4 oczekuje z niecierpliwością na Death Stranding od Hideo Kojimy. Słynny deweloper ma dla nich wiadomość.

Czy premiera Death Stranding rzeczywiście nastąpi w 2019 roku? Niedawno taki scenariusz sugerował Norman Reedus, który wciela się w głównego bohatera gry. Teraz sam twórca projektu ma dla graczy wiadomość, która może również zwiastować nadejście tytułu w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

W najnowszym numerze Famitsu znalazło się takie oto zdanie od Kojimy: Czy rok 2019 jest rokiem wieloryba? Proszę wypatrujcie Death Stranding!

O co może chodzić? W jednym ze zwiastunów Death Stranding mogliśmy zobaczyć m.in. wieloryby wyrzucone na brzeg morza, lecz czy Kojima bije pod ten adres? Może chodzi mu o zupełnie o coś innego? Deweloper lubi się droczyć z graczami i ciężko rozszyfrować jego zagadkę, lecz można ją odczytywać również tak, że premiera tytułu, lub chociaż jakieś duże informacje z nim związane, ujrzą w 2019 roku światło dzienne.

Premiera Death Stranding – początek 2019 roku?

Przypominamy, że na początku grudnia Norman Reedus w audycji Dana Foglera powiedział (dzięki Gematsu.com), że przed nim trzy kolejne sesje motion capture do Death Stranding. Aktor nazwał Hideo Kojimę geniuszem, a kiedy Fogler zapytał, kiedy gra będzie dostępna, usłyszał odpowiedź: Myślę, że na początku przyszłego roku.

Jeśli to prawda, posiadacze PlayStation 4 otrzymają piękny noworoczny prezent od Sony. Jednak dopóki Hideo Kojima sam nie ogłosi daty premiery, musimy wszystkie wypowiedzi w tej kwestii traktować z dystansem.

Norman Reedus wypowiedział się również na temat fabuły Death Stranding. – To nie jest gra, w której zabijasz wszystkich w pokoju. Ta gra polega na zbliżaniu ludzi. (…) Postać, którą gram, ma tę fobię przed dotykaniem, która podczas podróży opuszcza bohatera. (…) Gra ciągle zaskakuje decyzjami, które musisz podjąć. To naprawdę odważna gra, oszałamiająca wizualnie, a jeśli chodzi o historię, która za tym stoi, to zupełnie inny poziom.

Czekamy na dalsze szczegóły!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%