Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Death Stranding – w końcu wiadomo, o co chodzi w grze. Zwiastun i duży gameplay

Hideo Kojima postanowił przedstawić główne założenia fabularne Death Stranding, a oprócz tego zaprezentował długi fragment rozgrywki.

Przez bardzo długi czas Death Stranding owiane było wielką tajemnicą. Hideo Kojima chwalił się kolejnymi enigmatycznymi zwiastunami, z których każdy kolejny zamiast coś wyjaśniać, jeszcze bardziej gmatwał sytuację. Dzisiaj koniec niedomówień, przynajmniej jeśli chodzi o podstawowe zadanie, jakie przyjdzie nam wykonać w skórze Sama Bridgesa (Norman Reedus).

Death Stranding – fabuła

Fabularny zwiastun ujawnia, że gracz przeniesie się do świata, w którym Stany Zjednoczone zostały podzielone na Zjednoczone Miasta Ameryki. Na ich czele stała pani prezydent, która została zabita, a jej córka – Amelia (grana przez Lindsay Wagner, głos Emily O’Brien) – została porwana i uwięziona przez organizację Homo Demons. Owa organizacja jest przeciwna centralizacji władzy i przekonuje kolejne miasta, żeby przeszły na jej stronę.

Na filmiku zobaczycie, jak Amelia (a właściwie jej hologram, ponieważ dziewczyna jest więziona) spotyka się z Samem oraz zamaskowanym Die-Hardmanem (Tommie Earl Jenkins). Starają się oni przekonać naszego bohatera, by przyłączył się do ich sprawy, ponieważ nie jest jeszcze za późno, by uratować sytuację bez używania siły. W tym celu Sam musi spełnić dwa główne zadania. Po pierwsze, uwolnić Amelię i umożliwić jej objęcie władzy nad Zjednoczonymi Miastami Ameryki, a po drugie – udać się do kolejnych miast i przyłączyć je do sieci informacyjnej.

Sam nie zgadza się na warunki Amelii, lecz jak wiemy, ostatecznie wyrusza w podróż po kolejnych miastach.

Skoro już wiemy o co chodzi w Death Stranding, pora zerknąć na 49 minut z rozgrywki, które prezentuje sam Hideo Kojima. Gameplay nie zawiera dużych spoilerów fabularnych, zatem można spokojnie oglądać:

Data premiery Death Stranding została ustalona na 8 listopada. Gra zmierza wyłącznie na PlayStation 4, choć chodzą słuchy, że może pojawić się również na PC (choć to nic oficjalnego).

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%