Death Stranding na PC? Gra znika z ekskluzywnego spisu tytułów na PS4

Mamy kolejny znak, że Hideo Kojima może przenieść Death Stranding na PC, a umowa z Sony na wyłączność tytułu dla PlayStation 4 jest jedynie czasowa.

Death Stranding to jedna z najbardziej oczekiwanych obecnie gier na PlayStation 4, lecz czy tytuł nie wyląduje również na komputerach PC? Spekulacje na ten temat pojawiają się w sieci już od dawna, a teraz mamy kolejny powód, by brać taki scenariusz pod uwagę.

Death Stranding na PC po premierze na PlayStation 4?

Po ujawnieniu Death Stranding, na konferencji Sony podczas targów E3 2016, wszyscy mogli stwierdzić, że to ekskluzywny tytuł dla PS4. Utwierdzaliśmy się w takim przekonaniu wchodząc na oficjalną stronę Sony, do działu PlayStation exclusives. Produkcja Hideo Kojimy była tam wymieniana obok takich hitów, dostępnych wyłącznie na japońską konsolę, jak God of War czy The Last of Us. Była… ale już nie jest.

Jak zauważył serwis DSO GamingDeath Stranding nie odnajdziemy już w spisie ekskluzywnych gier na PlayStation, co może być zwykłym błędem, albo zwiastunem tego, że umowa pomiędzy studiem Kojima Productions a Sony ma wyłącznie czasowy charakter.

Hideo Kojima oraz Sony nie skomentowali sprawy, lecz niektórzy sądzą, że jakieś wieści na temat Death Stranding na PC mogą pojawić się podczas sierpniowej imprezy gamescom 2019. Uważamy, że jest to jednak mało prawdopodobne, ponieważ Hideo Kojima pojawi się na wspomnianych targach niejako pod skrzydłami Sony, zatem z marketingowego punktu widzenia wspominanie o wersji tytułu na blaszaki byłoby złym pomysłem.

Bardziej realnym scenariuszem jest ujawnienie Death Stranding na PC dopiero po premierze gry na PlayStation 4. Ta została zaplanowana na 8 listopada tego roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.