Dead Rising 4 na E3 2016? Sporo przecieków. Zbieramy wszystko w jednym miejscu

Internet huczy od wieści na temat nowej gry z serii Dead Rising.

Na początek zaznaczamy, by poniższe rewelacje traktować z dystansem, ponieważ nie pochodzą od twórców Dead Rising, lecz użytkowników forum NeoGAF oraz serwisów Kotaku i ThisGenGame.


Ponoć Dead Rising 4 zostanie zapowiedziane na konferencji Microsoftu na targach E3 2016 i nie będzie typową kontynuacją. Mamy dostać remake jedynki rozbudowany m.in. o nową i dużą lokację, jaką będzie nieznane wcześniej miasteczko. Akcja gry rozegra się natomiast w okresie Bożego Narodzenia.

W roli głównego bohatera ponownie pojawi się Frank West, a klimat produkcji ma być naprawdę zwariowany i humorystyczny. Będziemy mogli np. poprzebierać się w dziwaczne stroje i zrobić sobie selfie. Dead Rising 4 ma zaoferować nie tylko zabawę w samotności, lecz również tryb czteroosobowej kooperacji.

Tytuł, za który odpowiada Capcom Vancouver, ma być napędzany technologią Unreal Engine 4 i zagramy w niego na konsoli Xbox One oraz PC z systemem Windows 10.

W sieci wylądowały również rzekome screeny oraz plakat prezentujące Dead Rising 4. Sądzicie, że prawdziwe? Warto dodać, że doniesienia o ujawnieniu produkcji pokrywają się z informacjami od insidera Shinobi602, który uważa, że podczas E3 2016 Microsoft przedstawi ekskluzywną grę dla konsoli Xbox One, za którą odpowiada Capcom. Jeśli insider miał na myśli ekskluzywność konsolową, przedstawione powyżej doniesienia mogą być jednak prawdziwe. No, może że wszyscy się zmówili i próbują nam wcisnąć jeden wielki fake.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

12 Shares
Share12
+1
Tweet