Dead Island 2 jako tytuł premiery PS5 i Xbox Scarlett, nieoficjalnie

W sieci pojawiła się nieoficjalna informacja o oczekiwanym Dead Island 2. Ponoć gra powstaje z martwych i zamierza uderzyć również na next-geny, czyli PS5 i Xbox Scarlett.

Dead Island 2 od samego początku nie miało szczęścia, lecz gra wciąż jest podtrzymywana przy życiu i jeśli wierzyć nowej plotce, przeszła kolejną reanimację.

Dead Island 2 grą międzygeneracyjną?

Zgodnie z nową plotką, Dead Island 2 zostanie wydane w przyszłym roku jako jedna z gier startowych na PS5 i Xbox Scarlett. Nie oznacza to przy tym, że gra nie zawita również na obecnej generacji. Choć to nieoficjalne wieści, mają jakiś sens – jeśli tytuł wciąż jest rozwijany, deweloperzy nie mogą czekać, aż rynkiem zawładną tytuły wyprodukowane z myślą o next-genach, które będą prezentowały znacznie wyższą jakość. Dead Island 2 jako gra międzygeneracyjna jest zatem jak najbardziej prawdopodobna.

To jednak nie koniec wieści z przecieku. Na potrzeby Dead Island 2 powstaje ponoć nowy system gore, choć nie wiemy, co się za tym kryje. Co ciekawe, ten sam informator twierdzi, że deweloper pracujący obecnie nad grą – Dambuster Studios – jest również na wczesnym etapie rozwoju TimeSplitters 4. Niestety plotka nie mówi wiele o tym projekcie, poza tym, że jest w przygotowaniu i zobaczymy go po wydaniu Dead Island 2.

Jeśli powyższe jest prawdą, Dead Island 2 powinniśmy zobaczyć w okolicach przyszłorocznego E3. Przypominamy, że gra od początku miała pod górkę. Pierwszą zapowiedź zobaczyliśmy na E3 2014 i wówczas projekt był rozwijany przez Yager Development. Jednak w lipcu 2015 roku deweloper został odsunięty od projektu, który w konsekwencji został zamrożony. Następnie, w marcu 2016 roku, ujawniono, że gra została przekazana Sumo Digital. Na początku tego roku wydawca THQ Nordic ogłosił jednak, że Sumo Digital nie odpowiada już za rozwój tytułu, który został przekazany pod skrzydła Dambuster Studios, zespołowi znanemu z nie bardzo udanego Homefront: The Revolution.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: