Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Days Gone z aktualizacją na PS5. Transfer zapisów, 60 FPS i dynamiczne 4K

Days Gone otrzyma aktualizację oprawy na PlayStation 5. Dodatkowo gracze chcący kontynuować zabawę będą mogli przenieść zapisy na nową konsolę.

Pierwszy, zombiaczy sandbox od Bend Studio to chyba najbardziej różnorodnie oceniana gra na PlayStation 4. Jedni gracze piali z zachwytu nad świetną, satysfakcjonującą rozgrywką i charakternymi bohaterami, a inni narzekali na masę błędów i przeciętną fabułę.

Mimo kilku wad, Days Gone zaskarbiło sobie serca sporego grona graczy i nic dziwnego, że wielu z nich chciałoby powtórzyć postapokaliptyczną przygodę na nowej generacji konsol od Sony. Bend Studio potwierdzili, że gra otrzyma aktualizację na PlayStation 5.

Fani mogą spodziewać się dynamicznej rozdzielczości 4K i rozgrywki w maksymalnie 60 klatkach na sekundę. Nieco rozczarowywać może fakt, że gra nie będzie działać w natywnym 4K, ale nie jest to gigantyczna strata.

Dodatkowo twórcy zapowiedzieli, że chętni gracze będą mogli przenieść zapisy gry z PlayStation 4 na PS5. Jeśli nie ukończyliście wcześniej tego tytułu lub chcecie powtórzyć przygodę w Nowej Grze + na nowej generacji, to nic nie stoi temu na przeszkodzie.

Zmiany wydają się być skromne, ale jest to uzasadnione. Bend Studio to stosunkowo mały zespół, który najprawdopodobniej pracuje teraz nad kontynuacją Days Gone i przygotowanie remastera lub znacznej aktualizacji oprawy mogłoby zbyt obciążyć pracowników.

Gra dostępna będzie na PS5 w ramach wstecznej kompatybilności.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się