Zombie z gry Days Gone produkowanej przez Sony Bend

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Zamiast Days Gone 2 będzie gra z elementami multiplayer. Bend Studio rekrutuje

Twórcy Days Gone szykują nową grę, która zaoferuje elementy rozgrywki sieciowej. Oferty pracy ujawniły nowe szczegóły produkcji.

Anulowanie kontynuacji ostatniej gry Bend Studio wzbudziło sporo kontrowersji. Czy nam się to podoba, czy nie, decyzja o anulowaniu Days Gone 2 została zatwierdzona dwa lata temu. Bend Studio pracuje teraz nad nową grą i wygląda na to, że zaoferuje ona nowe dla zespołu elementy.

Oferty pracy w studiu zdradzają parę ciekawostek. Jeśli spojrzymy na jedną z nich, zauważymy posadę Senior Network Programmer. Deweloper miałby zająć się elementami sieciowymi projektu. W zakres obowiązków zalicza się między innymi produkcja silnika multiplayer, łączenie gry z PlayStation Network, patchowanie i tym podobne.

Czy oznacza to, że gra otrzyma multiplayer? Możliwe, choć opcji jest wiele. Równie dobrze Bend Studio może zaoferować po prostu elementy sieciowe. Mam na myśli tablice wyników do porównywania się ze znajomymi lub pomniejsze interakcje z graczami (tudzież zwłokami ich awatarów) jak w Returnal.

Reszta ofert utwierdza w przekonaniu, że następca Days Gone również będzie tytułem z otwartym światem. Poszukiwani są deweloperzy zajmujący się chociażby zachowaniem postaci i mini-grami. Tu akurat bez zaskoczenia.

Gra Bend Studio powstaje stosunkowo niedługo, więc nie spodziewałbym się zapowiedzi w ciągu najbliższych miesięcy. Tyle konkretów na razie musi nas zadowolić.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się