Data premiery Vampyr oraz Call of Cthulhu. Poznaliśmy przynajmniej kwartał…

Dotychczas wiedzieliśmy jedynie, że oba tytuły zostaną wydane w tym roku.

Firma Focus Home Interactive – światowy wydawca Vampyr oraz Call of Cthulhu – zaktualizowała karty wspomnianych gier ujawniając, że ich premiera spodziewana jest na czwarty kwartał 2017 roku. Konkretne daty premiery nie zostały co prawda ujawnione, lecz wiemy chociaż, że obie produkcje wpadną w nasze ręce najwcześniej w październiku, a najpóźniej ogramy je przed Sylwestrem (jeśli wszystko pójdzie z godnie z planem).

Vampyr to ciekawie zapowiadająca się gra przygodowa od twórców niezapomnianego Life is Strange. Studio Dontnod Entertainment zafunduje nam tym razem podróż do 1918 roku, gdzie na mrocznych ulicach Londynu szaleje epidemia grypy. Gracz wcieli się w lekarza, który na swoje nieszczęście zaczyna przemieniać się w krwiożerczą bestię. Powstaje dylemat – gryźć pacjentów czy ratować ich życie? Nasze wybory zaważą na fabule oraz ścieżce rozwoju postaci.


Call Of Cthulhu to natomiast nowe dziecko studia Cyanide, czyli zespołu odpowiedzialnego m.in. za Styx: Master of Shadows. Czym będzie Call of Cthulhu? Przypominamy, że grę określono jako detektywistyczne RPG z elementami skradanki, oferującą półotwarty świat. Wszystko zostanie utrzymane w klimatach psychologicznego horroru.

Gracze wcielą się w Edwarda Pierce’a, byłego weterana i prywatnego detektywa, a akcja zostanie przeniesiona do Bostonu w roku 1920. Pierce prowadzi tam dochodzenie w sprawie tragicznego i tajemniczego morderstwa Sary Hawkins i jej rodziny w Darkwater Island.

Vampyr oraz Call of Cthulhu powstają na trzy platformy: PC, PS4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

17 Shares
Share17
+1
Tweet