Asymetryczny horror powraca na Steam i staje się darmowy. Spora niespodzianka dla graczy

Last Year powraca na Steam i staje się darmowe. Zagracie już teraz
Newsy PC

Na Steam (ponownie) wylądowało Last Year, czyli dość szumnie zapowiadany konkurent Dead by Daylight, o którym słuch zaginął. Całkiem niesłusznie.

Nie mogę z całą pewnością powiedzieć, że jest lepiej, niż było, ale nie było aż tak źle. Last Year początkowo ukazało się w 2018 roku i tragiczna w skutkach decyzja twórców z miejsca uśmierciła grę. Ta była bowiem jednym z tytułów ekskluzywnych dla sklepu z grami Discorda. Nie pamiętacie tego? No cóż – nic dziwnego. Dziś taka platforma nie funkcjonuje, bo zainteresowanie graczy było mizerne. Wydanie nowej gry multiplayer ekskluzywnie na rok na skazaną na porażkę platformę z miejsca zabiło wszelkie nadzieje na jakąkolwiek formę rozgrywki, bo graczy po prostu nie było.

Sama gra nie była jednak zła, choć cierpiała na parę problemów z balansem i średnią optymalizację. Miałem okazję grać w betę tego tytułu. Jako fan Dead by Daylight muszę stwierdzić, że to zupełnie inna forma asymetrycznego horroru. Tutaj ocalali mogą się faktycznie bronić, a mapy są spore i umożliwiają mnóstwo opcji taktycznych. Poza tym gra po prostu wygląda naprawdę dobrze. Mimo długiego oczekiwania na premierę gry, jej wydanie na Discordzie (a później płatna, także skazana na porażkę wersja na Steam) ostudziły moje zapędy i Last Year po prostu olałem.

https://www.youtube.com/watch?v=4sG5FWuG-gg

Do czasu… teraz! Gra bowiem niespodziewanie odżyła i to w formie free-to-play. Tytuł ponownie trafił na Steam i każdy może cieszyć się nim za darmo. Twórcy niestety nie pokusili się o większą promocję, więc w internecie jest cicho o zaskakującym powrocie. Nie wiem, czy gracze tłumnie wrócą do tej produkcji, ale nawet jeżeli nie, to zapewne przez kolejne parę tygodni raczej nie będzie można narzekać na jakąś grupę stałych fanów. Grajcie więc, póki się da, a zdecydowanie warto, bo to wciąż zaskakująco udana pozycja. Tytuł pobierzecie z tego miejsca.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie