Darmowy StarCraft do pobrania. To jeszcze wersja testowa

Zdecydujecie się na ściągnięcie już teraz?

Blizzard pracuje obecnie nad remasterem kultowej strategii StarCraft i jak zaznacza, powinniśmy ją zobaczyć na rynku jeszcze w tym roku. Konkretna data premiery nie została jednak ujawniona. Jednocześnie deweloper obiecał, że udostępni za darmo oryginalnego StarCrafta z 1998 roku.

Słowa dotrzymano i już teraz można pobrać grę, choć jeszcze w wersji testowej. Blizzard pracuje obecnie nad ulepszeniem patcha 1.18, który pozwala uruchomić produkcję na systemach Windows 7, 8.1 oraz 10. Jeśli tylko deweloper upora się z wszystkimi problemami, wrzuci darmowego StarCrafta do swojego sklepu (za darmo), a póki co, link do ściągnięcia testowej wersji znajdziecie w tym wątku na forum Blizzarda. Gra waży 1.5 GB.

Na jakie niespodzianki przygotować się po sięgnięciu po testowego StarCrafta? Przede wszystkim, serwer testowy znajduje się na terytorium Kalifornii, zatem spodziewajcie się lagów podczas rozgrywek sieciowych. Część aplikacji, jak wLauncher czy Chaos Plugin, może powodować problemy z odpaleniem gry, zatem producent radzi ich odinstalowanie. W przypadku niektórych systemów będziemy musieli dodać ponadto StarCrafta do listy wyjątków w zaporze Windows. Tytuł obsługuje jedynie angielskie znaki.

StarCraft: Remastered oficjalnie. Porównanie grafiki z oryginałem

Blizzard potwierdza prace nad StarCraft: Remastered, które zadebiutuje na komputerach PC jeszcze w tym roku. Konkretna data premiery nie została jednak ujawniona.

Wiadomo jednak, w jakim stopniu dawny hit zostanie odświeżony. Pod względem wizualnym doczekamy się ulepszonych tekstur, modeli jednostek, poprawionych cieni, efektów oraz oświetlenia. Zmiany dotyczą też formatu obrazu.

StarCraft: Remastered odpalimy nawet w rozdzielczości 4K, a przerywniki filmowe obejrzymy w jakości 1080p. Do tego lepszy dźwięk i wsparcie przez aplikację Blizzard, oferującą choćby zapisy gier w chmurze, rankingi i możliwość streamingu.

Co do samej rozgrywki, tutaj będzie po staremu. Nowa wersja ma być dodatkowo kompatybilna z oryginałem, zatem przeniesiemy do niej save’y, by kontynuować kampanię i nie stracić postępów w zabawie multiplayer.

A jak remaster ma się do pierwowzoru? Zapraszamy do galerii.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.