Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Darmowa gra o Czarnobylu dla osób, które wspierają Chernobylite

Najwyraźniej liczba stalkerów pragnących odwiedzić zeskanowaną w 3D Strefę Wykluczenia w Chernobylite jest znacznie wyższa niż przewidzieli to deweloperzy. Ta przerażająco realistyczna gra typu survival horror zebrała już ponad 178 tys. dolarów w ramach zbiórki funduszy na Kickstarterze, osiągając w ten sposób 4 dodatkowe cele. Twórcy rozdają również gratis Chernobyl VR Project (wersja działająca z urządzeniem VR i bez niego) osobom, które wsparły projekt.

Dzięki lojalnej społeczności Kickstartera, która zdecydowała się wesprzeć kampanię, Chernobylite nie tylko będzie wiernie odzwierciedlał zakamarki Czarnobylskiej zony, ale także świat gry znacznie się powiększy. Dodatkowo realizm gry podkreśli również dźwięk nagrany w tych samych miejscach, w których toczy się nielinearna fabuła gry, a zatem w samej Prypeci! Gra zostanie również zlokalizowana na więcej języków tak, aby szersze grono graczy z całego świata mogło cieszyć się rozgrywką w swoim ojczystym języku. Do gry zostanie również dodany system craftingu broni.

Twórcy postanowili też w ramach nagrody dodatkowej rozdać za darmo klucze Steam do swojego poprzedniego projektu o Czarnobylu – Chernobyl VR Project (wersja działająca z VR i bez VR) dla wszystkich wspierających kampanię, którzy zdecydowali się na wpłatę 15 USD lub wyższą. Dotyczy to zarówno osób, które już wsparły kampanię, jak i nowych wspierających. Do tej pory Chernobyl VR Project był dostępny wyłącznie na urządzenia wirtualnej rzeczywistości, a od zakończenia kampanii Kickstarter Chernobylite w podróż do wirtualnego Czarnobyla mogą wybrać się również osoby nie posiadające sprzętu VR.

Do końca kampanii na Kickstarterze zostały tylko dwa dni więc to praktycznie ostatnia szansa, żeby wesprzeć twórców i pomóc im wzbogacić tytuł nie tylko o nową postać, którą będzie można zrekrutować, ale również o zupełnie nową lokację!

Źródło: informacja prasowa

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się