Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 z ostrzeżeniem na OpenCritic. Portal krytykuje twórców

Portal OpenCritic mocno skrytykował Cyberpunk 2077. Właściciele serwisu twierdzą, że CD Projekt celowo ukrywał kiepski stan techniczny produkcji.

Niestety, premiera Cyberpunka mocno rozczarowała poszczególnych graczy, a w szczególności posiadaczy konsol starej generacji. Ogromna, niespotykana wręcz ilość błędów to jedno, ale optymalizacja gry na PlayStation 4 i Xbox One pozostawia bardzo wiele do życzenia.

CD PROJEKT RED wyrazili już skruchę za niepoinformowanie graczy o problemach i zapowiedzieli, że CP 2077 otrzyma w najbliższym czasie spore aktualizacje. Dobrze, że szybko zabrano się do roboty.

Okazuje się, że żal za niedoróbki to jedno, ale gra w końcu jest już dostępna do kupienia, a niektórzy gracze są nieświadomi ilości problemów. Znany serwis zbierający oceny recenzentów – OpenCritic – dodał mocną notkę do strony Cyberpunk 2077.

Miejcie to na uwadze: ta gra znacznie odstaje wydajnością, doświadczeniem rozgrywki i ocenami pomiędzy wersjami na PC, konsolami nowej generacji i Xbox One oraz PS4.

Zespół OpenCritic i niektórzy krytycy podejrzewają, że deweloperzy, CD PROJEKT RED, intencjonalnie próbowali ukryć realny stan gry na Xbox One i PS4, wymagając umieszczania w recenzjach pre-renderowanych materiałów z gry i nie dostarczając kopii recenzenckich na PS4 i Xbox One.

To ostrzeżenie zostanie usunięte w lutym 2021 roku.

Niektórzy gracze nie zgadzają się z reakcją serwisu i słusznie punktują, że podobne ostrzeżenie nie pojawiło się przy okazji innych, rozczarowujących premier. Trudno się nie zgodzić, wszak historia gamingu zna jeszcze gorsze przypadki, niż Cyberpunk 2077.

Warto pamiętać o chociażby Assassin’s Creed Unity i Fallout 76, które stały się memami na naprawdę długie lata, a żadna tego typu notka nie pojawiła się na OpenCritic.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%