Cyberpunk 2077 z ostrzeżeniem na OpenCritic. Portal krytykuje twórców

0 komentarzy

Portal OpenCritic mocno skrytykował Cyberpunk 2077. Właściciele serwisu twierdzą, że CD Projekt celowo ukrywał kiepski stan techniczny produkcji.

Niestety, premiera Cyberpunka mocno rozczarowała poszczególnych graczy, a w szczególności posiadaczy konsol starej generacji. Ogromna, niespotykana wręcz ilość błędów to jedno, ale optymalizacja gry na PlayStation 4 i Xbox One pozostawia bardzo wiele do życzenia.

CD PROJEKT RED wyrazili już skruchę za niepoinformowanie graczy o problemach i zapowiedzieli, że CP 2077 otrzyma w najbliższym czasie spore aktualizacje. Dobrze, że szybko zabrano się do roboty.

Okazuje się, że żal za niedoróbki to jedno, ale gra w końcu jest już dostępna do kupienia, a niektórzy gracze są nieświadomi ilości problemów. Znany serwis zbierający oceny recenzentów – OpenCritic – dodał mocną notkę do strony Cyberpunk 2077.

Miejcie to na uwadze: ta gra znacznie odstaje wydajnością, doświadczeniem rozgrywki i ocenami pomiędzy wersjami na PC, konsolami nowej generacji i Xbox One oraz PS4.

Zespół OpenCritic i niektórzy krytycy podejrzewają, że deweloperzy, CD PROJEKT RED, intencjonalnie próbowali ukryć realny stan gry na Xbox One i PS4, wymagając umieszczania w recenzjach pre-renderowanych materiałów z gry i nie dostarczając kopii recenzenckich na PS4 i Xbox One.

To ostrzeżenie zostanie usunięte w lutym 2021 roku.

Niektórzy gracze nie zgadzają się z reakcją serwisu i słusznie punktują, że podobne ostrzeżenie nie pojawiło się przy okazji innych, rozczarowujących premier. Trudno się nie zgodzić, wszak historia gamingu zna jeszcze gorsze przypadki, niż Cyberpunk 2077.

Warto pamiętać o chociażby Assassin’s Creed Unity i Fallout 76, które stały się memami na naprawdę długie lata, a żadna tego typu notka nie pojawiła się na OpenCritic.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się