Cyberpunk 2077: Widmo wolności w pierwszych recenzjach. Krytycy nie pozostawiają złudzeń

Cyberpunk 2077 - fan znalazł tajną wiadomość | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Krytycy są niemal jednogłośni. Cyberpunk 2077: Widmo wolności to nie tylko udane DLC, ale i świetna gra, znacząco usprawniającą “podstawkę”.

Za parę dni wielka premiera oczekiwanego pierwszego i jedynego dodatku do Cyberpunka 2077. Tytuł od CD Projekt RED finalnie dostanie DLC, które wprowadza mnóstwo nowości, w tym nową linię fabularną. Podstawowa wersja gry również otrzyma ulepszenia, dzięki wersji 2.0. Czy jednak warto płacić za wspomniane rozszerzenie?

Czy Cyberpunk 2077: Widmo wolności się udało?

Okazuje się, że zgodnie z krytykami, jak najbardziej. Niektórzy są nawet zdania, że to “najlepszy dodatek, jaki kiedykolwiek powstał”. Bywają nawet maksymalne noty, choć nie wszyscy aż tak entuzjastycznie do niego podchodzą. W każdym razie na OpenCritic aż 97% krytyków poleca zagranie w tę pozycję, a jej średnia ocen na ten moment wynosi 88/100. Sytuacja na MetaCriticu jest bliźniaczo podobna.

Co się udało? Mówiąc ogólnikowo – prawie wszystko. Autorzy najbardziej entuzjastycznych ocen (np. Forbes, GameSpot) chwalą niemalże każdy aspekt produkcji. DLC jest bardzo obszerne, dodaje sporo nowych misji i znacząco usprawnia podstawową wersję gry. Ciężko znaleźć tu jakieś problemy, bo mówimy o Cyberpunku 2077 2.0, czyli jego najbardziej zaawansowanej edycji. Fabuła wciąga na wiele godzin, rozgrywka intryguje, a nowy obszar miasta wygląda świetnie i ma klimat. Sporo pochwał dostało także “definitywne” zakończenie gry.

Zdarzyło się jednak parę ocen dość negatywnych. Redakcja serwisu PC Invasion wystawiła zaledwie 3,5/10, twierdząc, że DLC nie naprawiło problemów podstawowej edycji. Autor recenzji krytykuje nieznaczące elementy RPG, a także problemy optymalizacyjne. Serwis Attack of the Fanboy dał 3,5/5 uznając fabułę za mało angażujący thriller szpiegowski, który nie jest w stanie naprawić “podstawki”. To jednak zdecydowana mniejszość, bo niemal każdy inny recenzent pokochał tę pozycję.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie