Cyberpunk 2077 otrzyma ogromną aktualizację. I wcale nie musisz kupować dodatku Phantom Liberty

cyberpunk 2077 aktualizacja
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Rozszerzenie Cyberpunk 2077: Phantom Liberty to nowa przygoda, ale też mnóstwo zmian w rozgrywce. Studio CDPR obiecało również darmowe poprawki dla podstawowej wersji gry.

Miliony wyświetleń materiałów wideo, niekończące się dyskusje w mediach społecznościowych i wielkie oczekiwania. CDPR postarało się, aby znów było głośno o Cyberpunk 2077 i to nie ma nic wspólnego z śmiesznymi memami z gry. Podczas Xbox Games Showcase pokazali, nad czym aktualnie pracują, czyli rozszerzeniem fabularnym Cyberpunk 2077: Phantom Liberty. Do premiery już niedaleko, więc rozpoczęli szeroko rozumianą kampanię marketingową, która uwzględnia zwiastuny i informacje o nadchodzącej produkcji.

Przy okazji wywiadu dla VGC zdradzili też, że prace poczynione w DLC przełożą się także na nowe otwarcie dla podstawki. Według zapewnień Pawła Sasko (Quest Director w CDPR), dodatek wprowadzi tyle zmian, że cała gra wyda nam się o wiele lepszym produktem niż wersja next-genowa.

Nowości w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty i podstawce

 • przebudowane drzewko globalnych umiejętności oraz nowe dla Reliktów z ulepszeniami
 • niedostępne wcześniej pościgi i mechanika walki z pojazdów (strzelanie i osobno korzystanie z katany na motorze)
 • nowy system dla wszczepów, który określa limit instalacji technologii przed przekroczeniem progu cyberpsychozy
 • zmieniony system AI dla policji
 • zmiana koncepcji kolekcjonowania samochodów – zakupy tylko ze strony internetowej
 • zmodernizowany interfejs UI i UX dla wygodniejszej obsługi gry
 • nowe misje kurierskie
 • hakowanie samochodów
 • przerobiony system lootu i poziomu trudności
 • większy przekrój przeciwników
 • dynamiczne starcia między frakcjami w otwartym świecie

A to w ogóle nie wyczerpuje tematu ulepszeń gry i rzeczy, które pojawią się zarówno w rozszerzeniu jak i w głównej grze Cyberpunk 2077. Zmiany zapowiadają się na niezwykle ważne w kontekście jakości zabawy i elementów rozgrywki, które rozwiną listę aktywności w Night City. Rewolucja w najważniejszych systemach gry sprawi, że to będzie zupełnie nowe doświadczenie.

Nadmienię jeszcze raz, że zmiany w podstawce będą oferowane nie tylko w ramach rozszerzenia Widmo Wolności. Ze strony twórców jest już deklaracja, że nie będzie trzeba kupić DLC, aby zobaczyć odświeżone i lepsze Cyberpunk 2077. Celem jest update głównych systemów gry, toteż nie zakładałbym się o żadne pieniądze, że za darmo dostaniemy nową zawartość i misje.

[Właściciele oryginalnych gier] otrzymają niektóre nowe funkcje… wciąż dyskutujemy, jak to będzie działać, kiedy to będzie i jak to rozwiązać

Paweł Sasko

Dla tych osób planowany jest duży i jednocześnie bezpłatny patch do pobrania, choć jak przyznaje Paweł, nie wiadomo jeszcze, ile nowych funkcji zaimplementują do gry bez dodatku. Nie mniej zagadkowe jest to, czy wszystkie platformy dostaną tę samą aktualizację, bowiem od samego początku sporym ograniczeniem była wydajność konsol z poprzedniej generacji. PS4 i XONE mogą nawet takowej aktualizacji nie otrzymać, bo mają za mało pamięci lub za słabe podzespoły.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie