Cyberpunk 2077 – twórca gry mówi o wyciętej treści. Długość kampanii, proces tworzenia i obawy graczy

0 komentarzy

Jeden z twórców Cyberpunk 2077 poinformował graczy o treściach wyciętych z gry. Przy okazji podzielił się paroma informacjami o projekcie.

Nowa gra Redów zadebiutuje już za krótką chwilę. CP 2077 zapowiada się na prawdziwy hit, choć budzi pewne obawy wśród graczy. Szczególnie dużo niepokoju wywołują informacje o kilku elementach gry, które zostały wycięte w trakcie tworzenia.

Jeden z deweloperów posługujący się pseudonimem MilezZx postanowił opowiedzieć o wyciętej treści na Discordzie.

Jasne, że iterujemy i modyfikujemy różne elementy i oczywiście mamy pomysły, które świetnie wyglądają na papierze, ale nie sprawdzają się dobrze w grze. Wiedźmin 3 również został pocięty, ale ostatecznie uczyniło to grę lepszą – rozumiem, że jest to rozczarowujące dla wszystkich i dość trudne do zrozumienia bez znajomości kontekstu środowiska twórców, ale w tym przypadku proszę Was o zaufanie. Spójrzcie tylko na historie wielu innych gier, które lubicie. Uwierzcie mi, że niektóre ich świetne funkcje również zostały wycięte, a jednak wciąż się Wam podobają. Ostatecznie chodzi o to, aby gra sprawiała możliwie jak najwięcej frajdy wraz ze swoimi systemami i robimy wszystko, aby dostarczyć jak najlepsze doświadczenie. Czasami wymaga to podjęcia trudnych decyzji. (…).

O tym, że Cyberpunk 2077 nie wygląda tak samo jak kilka lat temu wiemy już od jakiegoś czasu. Z gry wycięto kilka pomniejszych smaczków, ale też bardziej znaczące elementy jak chociażby skakanie po ścianach.

MilezZx odniósł się również do rozmiarów gry.

Jeśli martwicie się o ilość treści w naszej grze, to nie róbcie tego. Jesteśmy dość słabi w ocenianiu jak długo zajmuje ukończenie naszych tytułów (szacowaliśmy, że wymaksowanie W3 zajmie 100 godzin), więc już tego nie robimy.

W praktyce ukończenie wszystkich aktywności w Wiedźminie 3 zajmuje około 170 godzin, więc nic dziwnego, że twórcy wstrzymują się z podawaniem obietnic. Jedno jest pewne – Cyberpunk 2077 będzie obszerną grą.

Usuwanie treści z tak dużych i ambitnych projektów faktycznie nie jest niczym nowym i jeśli CD PROJEKT RED zdecydowało się na taki ruch, to najwyraźniej mieli ku temu dobre pobudki. Pozostaje tylko czekać na premierę.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się