Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – twórca gry mówi o wyciętej treści. Długość kampanii, proces tworzenia i obawy graczy

Jeden z twórców Cyberpunk 2077 poinformował graczy o treściach wyciętych z gry. Przy okazji podzielił się paroma informacjami o projekcie.

Nowa gra Redów zadebiutuje już za krótką chwilę. CP 2077 zapowiada się na prawdziwy hit, choć budzi pewne obawy wśród graczy. Szczególnie dużo niepokoju wywołują informacje o kilku elementach gry, które zostały wycięte w trakcie tworzenia.

Jeden z deweloperów posługujący się pseudonimem MilezZx postanowił opowiedzieć o wyciętej treści na Discordzie.

Jasne, że iterujemy i modyfikujemy różne elementy i oczywiście mamy pomysły, które świetnie wyglądają na papierze, ale nie sprawdzają się dobrze w grze. Wiedźmin 3 również został pocięty, ale ostatecznie uczyniło to grę lepszą – rozumiem, że jest to rozczarowujące dla wszystkich i dość trudne do zrozumienia bez znajomości kontekstu środowiska twórców, ale w tym przypadku proszę Was o zaufanie. Spójrzcie tylko na historie wielu innych gier, które lubicie. Uwierzcie mi, że niektóre ich świetne funkcje również zostały wycięte, a jednak wciąż się Wam podobają. Ostatecznie chodzi o to, aby gra sprawiała możliwie jak najwięcej frajdy wraz ze swoimi systemami i robimy wszystko, aby dostarczyć jak najlepsze doświadczenie. Czasami wymaga to podjęcia trudnych decyzji. (…).

O tym, że Cyberpunk 2077 nie wygląda tak samo jak kilka lat temu wiemy już od jakiegoś czasu. Z gry wycięto kilka pomniejszych smaczków, ale też bardziej znaczące elementy jak chociażby skakanie po ścianach.

MilezZx odniósł się również do rozmiarów gry.

Jeśli martwicie się o ilość treści w naszej grze, to nie róbcie tego. Jesteśmy dość słabi w ocenianiu jak długo zajmuje ukończenie naszych tytułów (szacowaliśmy, że wymaksowanie W3 zajmie 100 godzin), więc już tego nie robimy.

W praktyce ukończenie wszystkich aktywności w Wiedźminie 3 zajmuje około 170 godzin, więc nic dziwnego, że twórcy wstrzymują się z podawaniem obietnic. Jedno jest pewne – Cyberpunk 2077 będzie obszerną grą.

Usuwanie treści z tak dużych i ambitnych projektów faktycznie nie jest niczym nowym i jeśli CD PROJEKT RED zdecydowało się na taki ruch, to najwyraźniej mieli ku temu dobre pobudki. Pozostaje tylko czekać na premierę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się