Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 to pogromca kart graficznych. Crysis może się schować

Okazuje się, że Cyberpunk 2077 z łatwością pokonuje najmocniejsze karty graficzne. Nowa gra CD PROJEKT RED jest szalenie wymagająca.

Cyberpunk jest już coraz bliżej, pierwsze recenzje hulają po sieci, a gracze mają wątpliwości co do tego, czy nowe dzieło CD PROJEKT RED ruszy na ich komputerach.

Jakiś czas temu podzieliliśmy się z Wami naszą rekomendacją komputera do Cyberpunka 2077 i okazuje się, że jest ona jak najbardziej trafna. Nowa gra Redów to prawdziwy zabójca kart graficznych, co udowodniły praktyczne testy.

Niestety, jeśli chcecie zagrać na maksymalnych ustawieniach w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę, to będziecie musieli poczekać na nową generację kart lub nieco obniżyć detale. Nawet RTX 3090 nie jest w stanie uruchomić gry w 60 FPS.

Źródło: Tom’s Hardware

Gra działa nieco lepiej po włączeniu DLSS, jednak wydajność nadal pozostawia wiele do życzenia.

Źródło: Tom’s Hardware

Warto jednak zaznaczyć, że testy z Tom’s Hardware zostały wykonane na przedpremierowej wersji Cyberpunk 2077, czyli jeszcze przed aktualizacją Day One. Ma ona wyeliminować wiele błędów i zoptymalizować grę, więc może się okazać, że testy stracą na znaczeniu po premierze.

Na ten moment jedno jest pewne – CP 2077 przez długi czas będzie flagową produkcją wykorzystywaną do testów kart graficznych. Wiedźmin 3 do dziś stanowi nieodłączny element każdego pokazu możliwości sprzętu i wygląda na to, że zdobył naprawdę godnego następcę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się