Cyberpunk 2077 - V

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 ma otrzymać masę nowości, a pokaz dodatku odbędzie się niedługo [AKTUALIZACJA]

Jakiś czas temu CD Projekt RED zapowiedziało, że Cyberpunk 2077 otrzyma kolejne aktualizacje dopiero w 2022 roku. Możliwe, że Redzi przez ostatnie miesiące szykowali bardzo ambitne zmiany i nowości.

AKTUALIZACJA: Przedstawiciel CD Projekt RED potwierdził na Twitterze, że przeciek jest nieprawdziwy.

Ciąg dalszy artykułu sprzed aktualizacji.

Na forum 4chan pojawił się wpis od nieznanego użytkownika, który podzielił się rzekomymi planami Redów. Choć zazwyczaj przecieki z wspomnianego forum uznawane są za mało wiarygodne, ten konkretny brzmi bardzo realistycznie. Niemniej patrzcie na niego ze sporym przymrużeniem oka.

Źródło wskazuje, że premiera next-genowej aktualizacji do gry będzie traktowana jak swoiste wydanie jej zupełnie nowej wersji. Cyberpunk 2077 ma zyskać w tytule dopisek Samurai Edition, co ma jasno podkreślić, że gra przeszła spore zmiany.

W planach są zupełnie nowe funkcje. Deweloperzy rzekomo szykują garaże, ulepszenia SI, system transmogów, całkowitą przebudowę interfejsu i nowy system lootu. Dodatkowo w pakiecie z nowościami pojawią się obiecane darmowe DLC w postaci nowych broni, trybu nowej gry plus, personalizacji mieszkania V i świeżych zadań. Pojawić mają się też pomniejsze nowości pokroju nowych wiadomości tekstowych od postaci pobocznych.

Źródło podzieliło się także szczegółami pierwszego dodatku. Ma on zabrać graczy do dzielnicy Pacifica, w której zmierzą się oni z dwoma nowymi gangami. Wprowadzony rejon ma swoim klimatem przypominać gry z serii STALKER.

W planach rzekomo jest też wprowadzenie mini-gierki mającej być swoistą spadkobierczynią Gwinta. Gracze wskoczą w niej do cyberprzestrzeni i zawalczą zbieranymi przez siebie stworkami w systemie walki rodem z jRPG. Element ten weprze rozgrywkę sieciową.

Nowości zmierzające do gry wraz z anime Edgerunners mają zostać zaprezentowane w lutym na specjalnym pokazie CD Projekt RED. Źródło nie podaje jednak konkretnej daty wydarzenia.

Przypominam, aby przyjmować powyższe doniesienia z dystansem. Jak już wspominałem, forum 4chan nie cieszy się zbyt dobrą reputacją jeśli chodzi o przecieki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się