Premiera Cyberpunk 2077 opóźniona. Oto nowa data

No i stało się – premiera jednej z najbardziej oczekiwanych gier 2020 zalicza opóźnienie. Deweloperzy z CD Projekt RED informują, że Cyberpunk 2077 zadebiutuje dopiero 17 września.

Studio CD Projekt RED zakomunikowało, że premiera ich nowej gry zostaje przesunięta – Cyberpunk 2077 trafi do odbiorców dopiero 17 września, a nie, tak jak planowano wcześniej, 16 kwietnia. Poniżej publikujemy oficjalne oświadczenie twórców gry.

Zespół pracujący nad produkcją pisze, że Cyberpunk 2077 jest już właściwie tytułem niemal kompletnym, ale wciąż pozostaje dużo do zrobienia: “gra jest kompletna i można ją przejść od początku do końca, czeka nas jednak jeszcze wiele pracy. Night City jest ogromne, zróżnicowane i pełne przygód; biorąc pod uwagę jego skalę i złożoność uznaliśmy, że potrzebujemy więcej czasu, aby zakończyć testowanie, usunąć usterki i nadać grze ostateczny szlif”, piszą autorzy.

Premiera Cyberpunk 2077 – więcej czasu na szlify

O dalszych postępach w pracach nad tytułem studio będzie informować na bieżąco. CD Projekt RED najwidoczniej chce, by fani byli w stu procentach zadowoleni z nowego dzieła. Pozostaje mieć nadzieję, że te parę dodatkowych miesięcy wyjdzie Cyberpunkowi na dobre i we wrześniu trafi do nas tytuł, który powtórzy sukces Wiedźmina. Tego pozostaje życzyć twórcom – trzymamy kciuki.

Dzieło CD Projekt RED to futurystyczny RPG z otwartym światem i widokiem FPP. Akcja gry toczy się w 2077 roku, a miejscem akcji jest podzielone na dystrykty miasto Night City. Wcielamy się w bohatera (lub bohaterkę) o imieniu V, który (bądź która) jest najemnikiem działającym na terenie miasta.

Tytuł będzie czymś zupełnie odmiennym od tego, do czego przyzwyczaiła nas seria o przygodach Białego Wilka. Osadzenie fabuły w tak różnych realiach zmusiło deweloperów do przejścia na inny silnik graficzny – w grudniu pisaliśmy, że zdaniem przedstawiciela CD Projekt RED studio nie byłoby w stanie stworzyć Cyberpunka w oparciu o engine Wiedźmina. Po pierwsze, chodziło o to, by móc zrobić grę z widokiem pierwszoosobowym. Ponadto autorom zależało na umieszczeniu w produkcji wysokich budynków, których nie było w poprzedniej grze RED-ów.

Cyberpunk 2077 zmierza na platformy PC, Xbox One, PS4 i Google Stadia.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.