Kontynuacja Cyberpunk 2077 w produkcji, ale nowe informacje nie zachwycą fanów

Cyberpunk 2077 Orion oficjalnie wszedł w fazę rozwoju - potwierdza CDPR
Newsy PC PS5 Xbox Series

O Cyberpunk 2077 Orion wiemy już od dawna. Teraz jednak CD Projekt RED wreszcie potwierdziło, że gra weszła we wczesny etap produkcji. Do premiery jednak bardzo długa droga.

Cyberpunk 2077 Orion został zapowiedziany jakiś czas temu. CD Projekt RED obecnie przekłada niemal całe swoje zasoby na Wiedźmina 4, ale powstaje kilka gier z tego uniwersum. Jakby tego było mało, część zespołu już teraz sprawuje pieczę nad projektem Orion, czyli pełnoprawną kontynuacją Cyberpunka 2077.

Cyberpunk 2077 Orion na bardzo wczesnym etapie produkcji

W trakcie spotkania z inwestorami, Adam Badowski z CDPR potwierdził, że Orion wszedł w pierwszą, oficjalną fazę produkcji, czyli „etap koncepcyjny”. Jak się zapewne domyślacie, od tego momentu jest i tak niezwykle długa droga do premiery. Minie z pewnością parę lat, zanim w ogóle dostaniemy informacje o grze, a co dopiero jakieś materiały. Cieszy jednak, że wszystko idzie po myśli CD Projekt, a firma podąża zgodnie ze swoim pipeline’em.

Zdecydowaliśmy się nie tworzyć więcej dodatków do CP2077, ale raczej rozpocząć projektowanie pełnej kontynuacji gry pod kryptonimem Project Orion. Projekt ten znajduje się obecnie na poziomie koncepcyjnym i zostanie zaprojektowany przez zespół weteranów, którzy byli odpowiedzialni za projektowanie Cyberpunk 2077 i Widma wolności.

– powiedział Badowski na konferencji

Wiemy już, że reżyserem Cyberpunk 2077 Orion został Gabe Amatangelo, czyli reżyser Widma wolności. Zajrzyjcie do naszej recenzji tego DLC, a przekonacie się, czemu do bardzo dobra wiadomość.

Pod koniec 2024 roku będziemy pracować w kilkudziesięcioosobowych zespołach, przy czym docelowo połowa programistów będzie pracować w północnych Stanach Zjednoczonych, a druga połowa z Polski.

– dodał Badowski

Jak się zapewne słusznie domyślacie – gra najpewniej ukaże się dopiero na PS6 i nowego Xboksa.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie