CD Projekt RED mówi o Wiedźminie 4 i “nowej sadze”. Tym razem fani mogą się cieszyć

Wiedźmin 4 ma być czymś, czego jeszcze nie widzieliśmy | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiedźmin 4 wkrótce stanie się głównym obiektem zainteresowania CD Projekt RED. Dowiedzieliśmy się tego dzięki nowemu raportowi finansowemu firmy.

Prezentacja związana z wynikami finansowymi CD Projekt RED jest bardzo istotna dla wszystkich graczy, którzy nie mogą doczekać się premiery Wiedźmina 4. Otóż studio przyznaje w niej, że regularnie wzmacnia zespół odpowiedzialny za tytuł. Oznacza to także, że wkrótce będzie to główny obiekt zainteresowania deweloperów. Gdy skupią już na nim całą swoją główną siłę, prace z pewnością drastycznie przyspieszą.

Patrząc na poniższy grafik, dowiadujemy się, że im bliżej premiery Widma wolności, czyli DLC do Cyberpunk 2077, tym studio bardziej skupia się wokół Wiedźmina 4. Po premierze dodatku twórcy ci zostaną przesunięci do prac właśnie nad “nową sagą”. Jej rozpoczęciem na być właśnie Wiedźmin 4. Wsparcie dla bazowego CP77 maleje, tak samo jak liczba twórców nadal pomagających w next-genowej wersji Wiedźmina 3. Z grafiki wynika, że pod koniec lipca sporo osób zasiliło szeregi zespołu odpowiedzialnego za nowego “wieśka”.

Wedle firmy, liczba osób pracująca nad grą wciąż rośnie. Obecnie jest więc to 250 osób, co stanowi spory wzrost w stosunku do maja tego roku (220 osób). Spodziewać się możemy, że rosnąca tendencja będzie tylko postępować.

Przy okazji CDPR potwierdziło, że Cyberpunk 2077 nie otrzyma już więcej DLC. Widmo wolności będzie jedynym dodatkiem do gry, a powody stojące za tą decyzją mogą wydawać się nieco zaskakujące. Więcej o sprawie przeczytacie w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie