Cyberpunk 2077 - kobieta w bieliźnie grzebie w swojej cyberpunkowej dolnej szczęce

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Ogromny patch jednak zmierza do Cyberpunka? Odkrycie w plikach gry

Internauta odnalazł na stronie deweloperskiej Epic Games Store informacje na temat zbliżającej się aktualizacji do Cyberpunk 2077, która waży prawie 40 GB. Każdy gracz będzie musiał ją pobrać, jednakże najpewniej nie wprowadzi nic poza poprawkami.

Na tę wiadomość natrafiliśmy, przeglądając subreddit Cyberpunka. Użytkownik o nicku PricklyAssassin natrafił na garść przydatnych informacji. Poniżej możecie przeczytać jego wnioski:

W przygotowaniu jest nowa aktualizacja, która, miejmy nadzieję, naprawi kilka błędów i problemów z grą. Rozmiar aktualizacji to 38.2GB i prawdopodobnie zostanie ona wydana w ciągu 2-3 tygodni. Ta aktualizacja została również przesłana do GOG i Steam w celu przeprowadzenia testów QA. Update jest duży, ale wątpię, aby dodała coś nowego do gry.

– informuje PricklyAssassin

Te prawie 40 GB danych to bez wątpienia sporo. Wiele gier AAA potrafi dziś zajmować czasami nawet mniej niż ten domniemany patch. Niestety, według PricklyAssassin pobranie go będzie obowiązkowe, a przynajmniej wersji przygotowanej z myślą o Epic Games Store:

Osoby, które zakupiły Cyberpunk 2077 od Epic Games będą zmuszone do zaktualizowania gry do najnowszej wersji przed rozpoczęciem zabawy, nawet w trybie offline. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że jedna z łatek lub hotfixów zawierała kod wymagany do włączenia funkcji rozszerzeń i DLC. Kopiąc w obecnych plikach gry, nie odnajdziemy tam systemu zarządzania dodatkami, dlatego bardzo możliwe, że zbliżający się patch takowy doda.

– informuje PricklyAssassin

Sytuacja jest o tyle ciekawa, ponieważ jeszcze niedawno pisaliśmy o reklamach ogromnej aktualizacji do Cyberpunk 2077. Tamte jednak ukazały się w sieci ze sporym opóźnieniem i w rzeczywistości miały dotyczyć jednego z poprzednich patchy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się