Cyberpunk 2077 do tej pory nie dostał tej wyczekiwanej funkcji i raczej szybko się to nie zmieni

Cyberpunk 2077 szybko nie dostanie opcji Nowa Gra+
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Niebawem miną dwa lata od premiery Cyberpunk 2077, ale twórcy do tej pory zapominają o opcji „Nowa Gra+”. I wcale się to zaraz nie zmieni.

Gry RPG rządzą się swoimi prawami. Dany tytuł musi jednak spełniać parę „oczywistych” wymogów, aby móc być w ten sposób określany. I choć opcja „Nowa Gra+” raczej do nich nie należy, jej brak może wywołać nie lada konsternację u entuzjastów gatunku.

Czasami cała frajda w grze to przechodzenie jej jeszcze raz. Z inną postacią, innymi ścieżkami, w zupełnie inny sposób. Cyberpunk 2077 pozwala na to i z pewnością niejeden gracz wkrótce po zakończeniu fabuły zdecydował, że czas do niej powrócić. Tylko tutaj pojawia się problem, bo do tej pory nie dostaliśmy opcji „Nowa Gra+”.

Nie zrozumcie mnie źle – nie jest to może wielka wada, ale sytuacja wydaje się co najmniej dziwaczna. CP77 jak mało która gra stwarza okazje, aby przechodzić ją kilkukrotnie. Tyle że nie możemy zrobić tego „dopakowaną” postacią, zachowując cały nasz postęp i rozwój. Zaczynanie gry od nowa złe nie jest, ale w grach RPG sporą satysfakcję daje możliwość korzystania z endgame’owego sprzętu na początku zabawy.

Niestety sytuacja się prędko nie zmieni. Dziś odbędzie się specjalny pokaz Night City Wire, na którym CD Projekt RED pochwali się paroma nowościami dla swojego hitu. I choć gracze przypuszczali, że będzie to wielce oczekiwane NG+, na to lepiej nie liczyć. Profil na Twitterze gry jednoznacznie wyjawił, że „NG+ nie będzie jedną z nowości”. Ciekawe tylko… kiedy to się zmieni?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie