Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – Night City bez pustych budynków. „Jakość ponad ilość”

Studio CD Projekt RED zapewnia, że w przypadku Cyberpunk 2077 bardzo starano się, by eksploracja Night City była interesująca i niepowtarzalna. 

Wiele gier widzieliśmy, gdzie duży otwarty świat szybko zaczynał nudzić powtarzalnością działań i misjami polegającymi na bezsensownym bieganiu po mapie, oby tylko przedłużyć gameplay. Cyberpunk 2077 ma być inny i co tu dużo mówić, akurat twórcom Wiedźmina można w tej sprawie zaufać.

Pisaliśmy już o tym, że REDzi stworzyli specjalny zespół, który zajmuje się tylko zadaniami oraz aktywnościami pobocznymi do CP 2077. Wspominaliśmy też, że misje poboczne mogą zmienić główną fabułę oraz przedstawiliśmy 4 typy questów w grze, wśród których nie znajdziemy „podaj, przynieś, pozamiataj”.

Night City będzie ogromnym światem, lecz nadal cenimy jakość ponad ilość – zapewnił jeszcze raz deweloper.

Night City jest ogromne – powiedziała starsza artystka koncepcyjna Marthe Jonkers w rozmowie z Official PlayStation Magazine. – Ale cenimy również jakość ponad ilość, jeśli mam być szczery w tej kwestii. Jest wiele miejsc do odkrycia, lecz nigdy nie zbudowalibyśmy na wpół pustych budynków. Dbamy o to, że gdziekolwiek się udasz, faktycznie otrzymasz wysoką jakość eksploracji. Naprawdę staramy się, aby w prawie każdym zakątku/za każdym rogiem było coś interesującego. Kiedy gdzieś jesteś, możesz już zobaczyć coś innego, co może być interesujące – zaznacza.

Więc to naprawdę jak puzzle, kiedy myślisz o Night City i tym, jak je zaprojektowaliśmy. To rodzaj wielkiej układanki 3D, w której rzeczy pozostają interesujące i niepowtarzalne – dodaje deweloper.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 pojawi się na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Premiera gry została zaplanowana na 16 kwietnia 2020 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%