Cyberpunk 2077 - V
0 komentarzy

Poważny błąd uniemożliwiający grę w Cyberpunk 2077 został naprawiony przez modera

Moder naprawił poważny błąd po najnowszej aktualizacji do Cyberpunk 2077. Teraz wszyscy posiadacze procesorów bez rozszerzenia AVX mogą zagrać w grę.

Raczej większość graczy wie, że ostatnio do Cyberpunk 2077 dodano aktualizację 1.3. Ale, czy wiedzieliście o poważnym błędzie, który pojawił się w łatce? W wyniku ostatniego patcha gra nie uruchomiała się na starszych procesorach. Dokładnie chodzi o te modele, które nie posiadały rozszerzenia AVX. Na pomoc przychodzi jeden z moderów, który dzięki swojej modyfikacji, umożliwia zabawę na starszym sprzęcie. Stąd pobierzecie moda.

Rozwiązanie jest trochę podejrzane, jednak nie mogłem znaleźć jednego punktu w pamięci, które by zatrzymał wywołania. Po prostu wyszukałem każde z nich i załatałem je „nop” (No Operand, czyli „nie rób nic”).

Modyfikacja łatająca instrukcje w żaden sposób nie ingeruje w kod, ponieważ zostawia wszystkie wartości rejestrów. Czyli jest tak, jakby (red. kod) był wykonywany na procesorze obsługującym AVX. Są to tylko instrukcje sprawdzające pewne dane i po wprowadzeniu poprawki, kod nie działa w żaden sposób inaczej niż na procesorze AVX.

Jens Andree autor modyfikacji

Jak zapewnia autor, modyfikacja nie wprowadza żadnych zmian w kodzie. Ta jedynie sprawia, że nie zostają zmienione pewne wartości rejestru, dzięki czemu gra uruchamia się na procesorach bez AVX. Jeśli ktoś miał problem z uruchomieniem CP77, to koniecznie powinien pobrać moda.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się