Cyberpunk 2077 wspiął się na wyżyny popularności. Prześcignął nawet Wiedźmina 3

Cyberpunk 2077 - aktualizacja 1.63; lista zmian i poprawek
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Cyberpunk 2077 może poszczycić się większą liczbą graczy jednocześnie niż Wiedźmin 3. I to w dwa lata po premierze! Anime na Netfliksie pomaga.

Kto mógłby spodziewać się, że po dwóch latach da się przekonać do siebie graczy? CD Projekt RED dało radę, a Cyberpunk 2077 cieszy się coraz większą popularnością. Sporą zasługę ma w tym niedawno wydane anime na Netfliksie – Cyberpunk : Edgerunners. Przy okazji premiery serialu, wydano również aktualizację oznaczoną numerem 1.6.

Okazuje się jednak, że sukces jest jeszcze większy, bo przebił poprzednią grę rodzimych deweloperów – Wiedźmina 3. Benji-Sales, analityk branży gamingowej, napisał na Twitterze o niedawnych liczbach, które mogą dość mocno zaskoczyć. Okazuje się bowiem, że Cyberpunk 2077 niedawno prześcignął pod względem jednocześnie grających użytkowników na Steam nawet Wiedźmina 3. Wiecie, to spore osiągnięcie, bo chodzi o tytuł sprzed dwóch lat, który miał poważne problemy przy okazji premiery.

W CP77 jednocześnie grało niedawno 104 827 graczy, a maksymalnie w Wiedźmina 3 w szczycie jego popularności – 103 329 osób. Może nie jest to jakaś wielka różnica, ale sam fakt takiego osiągnięcia zasługuje na uznanie. Co szczególnie ważne – CP77 cieszył się coraz większą popularnością przez ostatni tydzień. Do tego to najlepiej sprzedająca się gra tygodnia na Steam.

Cały ten sukces można zawdzięczyć dwóm rzeczom – aktualizacji i adaptacji. Ta pierwsza dodała sporo nowości i załatała najbardziej irytujące bugi. Serial anime okazał się natomiast niezwykle popularną produkcją. Wiedźmin 3 w szczytowym okresie popularności również zanotował tak duży wzrost po premierze serialu na Netfliksie, ale – jak widać – nie aż tak wielki, jak w przypadku drugiego tytułu od CD Projekt RED.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie