Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 ma komiczny błąd. Członek gangu śledzi graczy

Cyberpunk 2077 zawiera nie tylko irytujące błędy, ale też całkiem zabawne wpadki twórców. Jeden z członków gangu Maelstrom śledzi postacie graczy.

Ilość błędów w nowej grze CD PROJEKT RED jest wręcz przytłaczająca. Gracze skarżą się na znikające tekstury, problematyczną fizykę przedmiotów, przenikanie się postaci oraz sztuczną inteligencję, która potrafi zachowywać się nieprzewidywalnie. W negatywnym tego słowa znaczeniu.

To właśni SI jest szczególnie głośno komentowanym elementem gry, któremu przyda się masa poprawek. Przechodnie potrafią wystraszyć się uniku V, a dodatkowo niektóre postacie dosłownie wariują w losowych momentach.

Szczególnie głośno zrobiło się o Dum Dumie, czyli przedstawicielu jednego z gangów w grze. Dum Dum pojawia się na samym początku Cyberpunka 2077 i jest elementem misji fabularnej. Okazuje się, że gangster tak mocno przywiązał się do głównego bohatera, że postanawia go śledzić.

W efekcie Dum Dum pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach. Poniżej możecie zobaczyć, jak rzeczony NPC jakimś cudem znalazł się w mocno strzeżonym apartamencie.

Oczywiście nie jest to zamierzona decyzja twórców, a wynik błędu sztucznej inteligencji. Niemniej jest to jeden z tych błędów, które budzą bardziej uśmiech politowania aniżeli frustrację, jednak może on skutecznie wybijać z immersji.

Gracze donoszą, że ciekawy błąd nie dotyczy tylko Dum Duma. Podobna przypadłość spotyka również inne postacie niezależne. Zapewne bug zostanie załatany w jednej z nadchodzących aktualizacji Cyberpunk 2077.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się