Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – jak zadziała na PS4? CD Projekt odpowiada

Nowa generacja konsol startuje, ale prawda jest taka, że przytłaczająca większość graczy odpali Cyberpunk 2077 na PC, PS4 oraz Xbox One. CD Projekt twierdzi, że na konsoli Sony jest „wciąż dobrze”.

Ostatnie dni przyniosły ze sobą gameplay Cyberpunk 2077 z PlayStation 4 Pro i PlayStation 5. Wcześniej widzieliśmy inny fragment rozgrywki z konsol Xbox Series X i Xbox One X. Jak już deweloper pokazuje wersję PC, to oczywiście odpaloną na komputerach o topowej specyfikacji. Wszystko fajnie wygląda, ale jak w zasadzie CP2077 zadziała na podstawowych wersjach obecnych konsol?

Cyberpunk 2077 na PS4: Zaskakująco dobrze

Spółka CD Projekt chwaliła się ostatnio ogromnymi przychodami, a przy okazji spotkania z inwestorami, prezes Adam Kiciński poruszył wątek działania CP2077 na PlayStation 4.

Wczoraj pokazaliśmy rozgrywkę z PS4 Pro i PS5, każdy mógł więc zobaczyć różnice. Na PS5 gra wygląda znakomicie, na PS4 bardzo dobrze. Przez te trzy dodatkowe tygodnie udało nam się sporo zrobić. Uważam więc, że na każdej platformie gra działa świetnie, choć to stwierdzenie trzeba też rozpatrywać w kontekście możliwości danej konsoli.

Odnośnie działania CP2077 na podstawowym modelu PS4, prezes spółki CD Projekt podkreślił:

Oczywiście, gra działa trochę gorzej niż na PS4 Pro, ale i tak zaskakująco dobrze, jak na tak ogromny świat. Jest więc trochę gorzej, ale wciąż dobrze.

Jak to się mówi – zapewnienia zapewnieniami, ale gdzie gameplay ze zwykłego PS4 i Xbox One? Oby przed premierą gracze mogli zobaczyć rozgrywkę na najsłabszych wersjach konsol, a po premierze nie byli rozczarowani. Liczymy na doświadczenie CD Projekt RED i mamy nadzieję, że nie będziemy zawiedzeni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się