Cyberpunk 2077 – CD Projekt rozwiewa wątpliwości dotyczące wydania gry

Podczas niedawnej konferencji w Sztokholmie, przedstawiciele polskiej spółki odnieśli się nie tylko do kwestii związanej z grą Wiedźmin 4. Nie mogło zabraknąć również pytań o Cyberpunk 2077.

Konferencja Pareto Securities Gaming Seminar 2018 w Sztokholmie stała się okazją do spotkania Adama Kicińskiego oraz Piotra Nielubowicza z publiką rządną wiedzy o nadchodzących grach spod skrzydeł CD Projekt RED. Pisaliśmy już, jak panowie skwitowali pytania o grę Wiedźmin 4, teraz pora wspomnieć, co mieli do przekazania odnośnie Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 na GOG oraz… Steam?

Nie spodziewajcie się jednak, że nagle poznaliśmy masę szczegółów, ponieważ CD Projekt nadal serwuje nam wieści o nadchodzącej produkcji malutkimi łyżeczkami. Najważniejszym wydaje się być rozwianie wątpliwości dotyczących wydania gry. Niektórzy obawiali się, że polska spółka zatrzyma Cyberpunk 2077 jako ekskluzywną grę dla platformy GOG. Tym samym gra byłaby nieobecna do kupienia na Steam. W rzeczywistości, żadnej ekskluzywności nie będzie! Adam Kiciński podkreślił, że nadchodzący RPG nie będzie zarezerwowany tylko dla GOG.

Dowiedzieliśmy się też, że nad Cyberpunk 2077 pracuje obecnie około 300 osób. Tutaj dla porównania warto dodać, że przy Wiedźminie 3 zespół deweloperów liczył sobie około 250 osób.

Cyberpunk 2077 – RPG przede wszystkim

Podczas konferencji podkreślono również, że Cyberpunk 2077 będzie pełnowartościową grą RPG z otwartą rozgrywką, taką, z której weterani gatunku mają być w pełni zadowoleni. Warto to podkreślić, ponieważ część współczesnych gier zawiera jedynie elementy RPG. Tutaj role-playing nie będzie schowane na drugim planie. Oprócz tego Polacy obiecują ręcznie tworzony, szczegółowy świat, co może oznaczać jedno – bogate środowisko oraz masę detali, które powinny przebić wszystko, co widzieliśmy w Wiedźminie 3.

Cyberpunk 2077 – data premiery i kampania marketingowa

W kwestii daty premiery Cyberpunk 2077 nic się nie zmieniło, czyli nadal jej nie znamy. Polski deweloper uparcie powtarza, że gra będzie, jak zostanie ukończona. Nie wiadomo też, kiedy rozpocznie się kampania marketingowa produkcji. Według wcześniejszych zapowiedzi ma ona zostać przeprowadzona w sposób zaskakujący, zatem czekamy…

Cyberpunk 2077 – prezentacja E3 2018 może być brutalna

Nadchodzący zwiastun Cyberpunk 2077 skupi się na ukazaniu brutalności fikcyjnego świata oraz śmierci – taka informację ujawnił w połowie lutego Mike Pondsmith, czyli twórca oryginalnego systemu RPG, na którym opiera się gra od CD Projekt RED. Wypowiedź padła podczas wywiadu dla koncernu Vodafone, który z udziałem El Pais organizuje kampanię poświęconą technologiom przyszłości.

Oczywiście Mike Pondsmith nie powiedział ani słowa więcej, lecz sam fakt, że wspomina on nie tylko o trailerze Cyberpunk 2077, lecz również o jego zawartości, może świadczyć o jednym – zwiastun może powstawać, by zostać w nadchodzących miesiącach zaprezentowany. Najlepszą okazja do takiej prezentacji będą oczywiście targi E3 2018.

O tym, że Polacy pojawią się na tegorocznym E3, wiemy od pewnego czasu. Na oficjalnej stronie e3expo możemy zobaczyć, że CD Projekt RED znajduje się na liście deweloperów, którzy będą obecni na targach.

Cyberpunk 2077 z fotorealizmem

Przypominamy też, że niedawno CD Projekt RED zamieścił kolejne ogłoszenia o pracę dotyczące Artysty Oświetlenia, którego zadaniem będzie m.in. tworzenie dramatycznego i zniewalającego oświetlenia będącego wsparciem dla fotorealistycznego renderingu. Cyberpunk 2077 ma nam widocznie zafundować prawdziwe fajerwerki i specjaliści od oświetlenia mają się przysłużyć, by wirtualny świat wyglądał jak prawdziwy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.