Lootboxy dotkną też Cyberpunk 2077?

Polski producent idzie dobrze znaną ścieżką.

Wielu graczy od dawna zastanawia się, jak dokładnie będzie wyglądać Cyberpunk 2077. W końcu doskonałe wrażenie jakie CD Projekt RED pozostawiło po Wiedźminie 3, mocno podkręca apetyty. Okazuje się, że jeśli chodzi o kwestię lootboxów i mikropłatności, polski producent ma jasne stanowisko.

“Konwersacja” brzmi zbyt łagodnie, aby opisać to co działo się w zeszłym roku. Tym razem nie był to głos tylko hardcorowej części społeczności, wielu graczy było naprawdę zdenerwowanych i zdecydowali o tym rozmawiać. To co my robimy jest całkiem proste i mogliście już to zobaczyć w przypadku naszych najnowszych realizacji – przede wszystkim Wiedźmina 3: Dziki Gon i Gwinta. Jeśli kupujesz grę w pełnej cenie, powinieneś dostać dużą i dopracowaną zawartość, która dostarczy ci wiele, wiele godzin zabawy – twierdzi Marcin Iwiński na łamach PC Gamera.

Definicja “wielu” może być różna, ale w naszym przypadku to jest zawsze 50-60 godzin głównej linii fabularnej, aż do około 100 godzin dodatkowych aktywności, jeśli tylko chcesz wycisnąć z gry maksimum. Dla mnie to uczciwa umowa. Dostajesz to za co płacisz, a my zawsze staramy się dostarczyć coś dodatkowego. Nie ma lepszego PR-u od zadowolonych graczy, którzy polecają nasze gry znajomym – dodaje Iwiński.

Jak zatem widać, Cyberpunk 2077 powinno dostarczyć około 50-60 godzin podstawowego scenariusza. To naprawdę sporo i szykuje się na wyjątkowo dużo zabawy. Z wypowiedzi Iwińskiego wywnioskować można, że czekają nas też dodatkowe atrakcje w postaci DLC i większych rozszerzeń. Te znakomicie sprawdziły się w przypadku Wiedźmina 3, więc bardzo możliwe, że i Cyberpunk 2077 nas nimi uraczy.

Cieszy więc to, że polski producent idzie dobrą ścieżką wyznaczoną w przypadku Wiedźmina 3. Oby trzymał się jej jak najdłużej, bo pamiętamy, że opinie na temat gry były znakomite i wsparcie po premierze także na bardzo wysokim poziomie. Zresztą po deklaracjach CD Projekt RED w kwestii Cyberpunk 2077, zapewne inaczej być nie może.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.