Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED wyrzuca z gry bieganie po ścianach

Bieganie po ścianie w Cyberpunk 2077, by np. z góry zaatakować wrogów, jednak nie znajdzie się w ostatecznej wersji gry.

Tak to zwykle bywa, że podczas procesu produkcji gry deweloperzy korygują pewne pomysły, coś dodają, coś usuwają. W przypadku Cyberpunk 2077 takim zamiecionym pod dywan pomysłem jest mechanika poruszania się postaci polegająca na bieganiu po ścianie.

Serwis Gamereactor przypomina, że jeszcze w gameplay’u z CP 2077, który widzieliśmy w sierpniu 2018 roku, znalazł się fragment, kiedy to V korzysta z mechaniki biegania po ścianie, aby znaleźć się nad grupą przeciwników. Teraz redaktor portalu pyta Maxa Pears’a, projektanta poziomów, czy wspomniany sposób poruszania się znajdzie zastosowanie podczas eksploracji świata gry w pionie. Odpowiedź jest zaskakująca:

Ach, bieganie po ścianie. To coś, co usunęliśmy ze względów projektowych, ale na pewno będzie dużo elastyczności w poruszaniu się, to na pewno – mówi deweloper.

Zatem sprawa jasna i klarowna – w Cyberpunk 2077 pobiegamy, ale nie po pionowych powierzchniach.

Zachęcamy również do sprawdzenia naszych poprzednich wiadomości o CP 2077. Dopiero co pisaliśmy, jak wygląda długość doby w cyberpunkowym tytule względem Wiedźmina 3 oraz o tym, że nadzy bohaterowie gry nie będą nadzy w Japonii, gdzie kazano im założyć majty.

Przypominamy, że data premiery gry została wyznaczona na 19 listopada 2020 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się