CS:GO terrorysta i zwłoki

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Zmiany w CS:GO. Nie zapłacisz, stracisz dostęp do kluczowej zawartości gry

Wczorajsza aktualizacja CS:GO pozbawiła graczy bez konta Prime dostępu do meczy rankingowych i otrzymywania dropów. Oznacza to, że użytkownicy, którzy nie kupili wspomnianego statusu, stracili dostęp do wielu ważnych części produkcji.

Valve z dniem wczorajszym wprowadziło jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji w dziejach Counter Strike’a. Przypomnijmy, że Global Offensive zaczynało jako pełnoprawny, płatny tytuł. W ostatnich miesiącach gra jednak przeszła na model F2P, co drastycznie zwiększyło napływ cheaterów i smurfów na serwerach. W związku z tym w niedawnej aktualizacji znacznie poprawiono system antycheaterski, jednakże twórcy poszli o krok dalej.

Zdecydowano się na pozbawienie darmowych kont możliwości rozgrywania meczy rankingowych. W ramach tego rozwiązania wprowadzono tryb Unranked dla trybów Competetive, Wingman i Danger Zone. Dlatego „darmowi gracze” nie zdobędą już rang. Oprócz tego zostali pozbawieni również ze zdobywania punktów doświadczenia, dropów przedmiotów i medali.

Cóż, ostatnie aktualizacje „kantera” stają się coraz ciekawsze. Nie będę ukrywał, że w moim odczuciu jest to niezwykle kontrowersyjna zmiana. Może to wyglądać tak, jakby była to część planu twórców. W końcu przyciągnęli masę graczy do CS:GO po przejściu na model biznesowy FP2. Teraz Ci nowi użytkownicy muszą wydać 55,99 zł, aby dalej cieszyć się w ten sam sposób grą. Z drugiej strony wydaje się to dobrym rozwiązaniem, ponieważ użytkownicy ze statusem Prime powinni teraz trafiać ponownie na jeszcze mniejszą ilość oszustów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się