Serialowy prequel “Piątku trzynastego” nabiera kształtów. Powróci aktorka z pierwszej części

Crystal Lake to serialowy prequel
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

Crystal Lake to serialowy prequel serii “Piątek trzynastego”. Pojawiły się nowe informacje o serialu, w tym wskazujące na powrót Adrienne King.

Po 14 latach posuchy, bataliach sądowych o prawa i innych problemach, kultowa marka slasherów powraca. Tym razem jednak w formie serialu, będącego prequelem serii.

Crystal Lake wygląda coraz ciekawiej

Eric Goldman donosi na Twitterze o nowych rewelacjach związanych z oczekiwanym serialem od Peacock. W trakcie jednego z niedawnych seansów kinowych “Piątku trzynastego III” na wydarzeniu odbył się panel poświęcony prequelowi. Wtedy twórcy poinformowali, że prace nad scenariuszem mają ruszyć za dwa tygodnie. Ogólny scenariusz napisze Bryan Fuller (Hannibal), ale jeden z odcinków powstanie też dzięki zaangażowaniu Kevina Williamsona (Scream, Sick).

Ponadto dowiedzieliśmy się, iż twórcy mogą wykorzystać dowolny motyw muzyczny – klasyczyny autorstwa Harry’ego Manfredini oraz nowoczesny. Warto zaznaczyć, że jednym z producentów serialu jest Victor Miller, odpowiedzialny (wraz z Ronem Kurzem) za scenariusz pierwszego filmu z 1980 roku.

Kolejną ważną dla fanów informacją jest powrót Adrienne King – pierwszej final girl z serii, a zarazem jednej z najbardziej kojarzonych z horrorami postaci z lat 80. Niestety, nie wiemy czy powróci ona do swojej kultowej roli (w co wątpię, skoro ma to być prequel), czy wcieli się raczej w kogoś nowego.

Fuller prosił o cztery sezony dla Crystal Lake. Do tej pory oficjalnie zamówiono tylko jeden, choć Peacock musiałby zapłacić dość wysoką karę, gdyby nie zamówił sezonu 2.

– czytamy na Twitterze

Teoretycznie nie wiemy, o czym opowie fabuła filmu, ale widzowie spytali Fullera o rolę Pameli (matki Jasona z oryginalnego filmu) w historii. Ten wyjawił, że twórcy “będą to wszystko opisywać” a “serial obejmuje życie i czasy tych dwóch postaci”. Co dokładnie oznacza “dwóch”? Zapewne chodzi nie tylko o Pamelę, ale również o… Jasona!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie