Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cristiano Ronaldo oskarżony o gwałt i szybka decyzja EA w sprawie FIFA 19

Electronic Arts zareagowało na doniesienia o oskarżeniu kierowanym w kierunku Cristiano Ronaldo, który jest twarzą gry FIFA 19.

Cristiano Ronaldo został oskarżony przez Kathryn Mayorgę o gwałt, do którego miało dojść w roku 2009 podczas pobytu piłkarza w Las Vegas. Pozew ma – jak czytamy na łamach sport.onet.pl – unieważnić porozumienie, do jakiego rzekomo doszło wcześniej pomiędzy stronami i miało opiewać na 375 tysięcy dolarów za milczenie poszkodowanej kobiety. Sprawa wraca na czołówki gazet i portali internetowych, co jest oczywiście niezbyt wygodne dla Electronic Arts. Ronaldo to przecież twarz gry FIFA 19.

FIFA 19 i sprawa Cristiano Ronaldo

Jak zauważa serwis GamesIndustry.biz, Electronic Arts zareagowało już na doniesienia o pozwie. Wydawca co prawda nie może wymazać Ronaldo z okładki FIFA 19, lecz może ściągnąć zawodnika z innych materiałów promujących grę. Licząc od 30 września, kilka zdjęć/grafik z Ronaldo zostało usuniętych ze strony FIFA 19, a na profilu gry w serwisie Twitter główna grafika – która pokazywała oskarżonego piłkarza – została podmieniona na baner z nazwą gry oraz ocenami/cytatami z recenzji.

Widzieliśmy niepokojące doniesienia dotyczące zarzutów skierowanych w stronę Cristiano Ronaldo – powiedział portalowi GamesIndustry.biz przedstawiciel EA. – Pilnie przyglądamy się sprawie, ponieważ od sportowców na okładkach i naszych ambasadorów oczekujemy kierowania się zasadami zgodnymi z wartościami Electronic Arts.

Juventus reaguje na oskarżenie Ronaldo

Oskarżenia Portugalczyka o gwałt skomentował również obecny klub piłkarza, Juventus. Na profilu klubu w serwisie Twitter czytamy:

Ronaldo pokazał w ostatnich miesiącach swój wielki profesjonalizm i poświęcenie, które jest doceniane przez wszystkich w Juventusie. Rzekome wydarzenia sprzed prawie 10 lat nie zmieniają tej opinii, którą podzielają wszyscy, którzy mieli kontakt z tym wielkim mistrzem.

Ronaldo nie przyznaje się do winy

Sam piłkarz nazywa oskarżenia o gwałt fałszywymi. Gwałt to wstrętna zbrodnia, która jest przeciwna wszystkiemu, czym jestem oraz w co wierzę – zaznacza piłkarz we wpisie na Twitterze.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%