Nagła premiera Counter-Strike 2 na Steam. Gra dostępna za darmo dla każdego

Counter-Strike 2 z nagłą premierą na Steam. Gra za darmo dla wszystkich
Newsy PC

Counter-Strike 2 właśnie zadebiutowało, czego teoretycznie się nie spodziewaliśmy. W praktyce jednak Valve mówiło o tym wcześniej. No ale już jest!

Jeżeli miałbym opisać swoje zmagania z CS:GO dwoma słowami, byłoby to “Boże, nie”, za czym zacząłbym głośno wyć w stronę nieba. To chyba jednak swego rodzaju syndrom sztokholmski, bo gra chwyciła mnie w swoje sidła i wraz ze znajomymi przed laty staraliśmy się w końcu coś w niej ugrać. Wychodziło z różnym skutkiem, ale swoiste gamingowe PTSD powraca, bo właśnie mamy okazję zagrać w Counter-Strike 2.

Counter-Strike 2 z nagłym debiutem na Steam

Gra dostępna jest już teraz na Steam. Tak, wiem – Valve oczywiście nie lubi się w zapowiadaniu gier z konkretną datą premiery, a zamiast tego woli zaskakiwać graczy. Dlatego też każdy ogra nowego-starego CS’a w ulepszonej formie już teraz. Aby pobrać tytuł, wystarczy udać się na kartę gry na Steam. Aha, i jest też zwiastun z okazji debiutu.

Jeżeli zastanawiacie się, co się zmieniło, oto odpowiedź: granaty dymne. Żartuję, choć z drugiej strony to faktycznie jedna z największych nowości, bo “smołki” działają teraz niczym prawdziwe. Poprawiono kod sieciowy, ulepszono grafikę, zmieniono mapy i nie tylko. Na Steam czytamy, że to:

  • zupełnie nowe klasyfikacje CS wraz ze zaktualizowanym trybem Premier;
  • rankingi globalne i regionalne;
  • zaktualizowane i przerobione mapy;
  • przełomowe, dynamiczne granaty dymne;
  • rozgrywkę niezależną od częstotliwości aktualizacji serwera;
  • zaprojektowane na nowo efekty graficzne oraz dźwięk;
  • przeniesienie wszystkich przedmiotów z CS:GO do CS2.

Brzmi więc dobrze, a jak jest w praktyce? Na ten moment CS2 może pochwalić się “bardzo dobrymi” opiniami społeczności. Nie jest źle.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie