Cooler Master CK550 – mechaniczna klawiatura o spokojnym wyglądzie

Propozycja dla graczy, którzy lubią minimalizm.

Klawiatury mechaniczne zyskują na popularności, głównie wśród graczy. Cooler Master rozszerza swoją ofertę w tej właśnie kategorii sprzętu nowym modelem: CK550.

Proste wzornictwo, szczotkowane aluminium, podświetlenie RGB LED i wytrzymałe przełączniki – recepta na sukces? Także. Przy okazji to najkrótszy możliwy opis nowej klawiatury Cooler Master CK550 – nowego dziecka tajwańskiego producenta.

Nie jest niczym odkrywczym, że o popularności urządzeń peryferyjnych w znacznym stopniu decydują design i jakość wykonania. W przypadku CK550 postawiono na stonowany design, bez udziwnień, za to wyraźnie komunikujący solidność urządzenia. Efekt ten uzyskano poprzez zastosowanie wykończenia ze szczotkowanego aluminium.

Podświetlenie w nowym Cooler Master CK550 jest realizowane osobno dla każdego klawisza. To pozwala zaplanować, z użyciem oprogramowania producenta, właściwie dowolny układ iluminacji klawiatury. Do dyspozycji jest 16,7 miliona kolorów. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by utworzyć wielobarwną mozaikę, jak i podkreślające stonowany design samej klawiatury subtelne, jednobarwne podświetlenie.

Solidne przełączniki to podstawa działania klawiatury mechanicznej. Te zamontowane w Cooler Master CK550 to switche produkcji firmy Gateron, charakteryzujące się wytrzymałością na poziomie 50 milionów przyciśnięć na klawisz. CK550 pojawi się w wersjach z przełącznikami czerwonymi, niebieskimi i brązowymi. Na polski rynek trafi najpierw model wyposażony w najszybsze, czerwone switche.

W Polsce CK550 pojawi się na sklepowych półkach w połowie lipca w cenie około 410 złotych.

Źródło: Cooler Master

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.