Compound Fracture - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Gdyby Dino Crisis było FPS-em. Gameplay z klimatycznego Compound Fracture

W sieci pojawił się zwiastun z fragmentami rozgrywki Compound Fracture. Gra wygląda jak spełnienie marzeń fanów klasycznych horrorów akcji.

Pamiętacie jeszcze o Dino Crisis? Kultowe już survival-horrory z dinozaurami zniknęły z rynku i nie zanosi się, aby miały powrócić. Gracze rozwijają autorskie odświeżenia, a niektórzy twórcy niezależni tworzą własne gry inspirowane klasykiem.

Takim tytułem jest chociażby Compound Fracture, za które odpowiada trzyosobowe studio Iteria Games. To ociekający klimatem survival horror FPS, w którym gracze wcielają się w inspektora eksplorującego tajemniczą krainę opanowaną przez dinozaury.

Gra jest mocno oldschoolowa. Grafika czerpie garściami z ery pierwszego PlayStation, a model strzelania jest dość prosty. Nawet interfejs otwarcie nawiązuje do klasyki gatunku, co dodaje całości klimatu.

Przy okazji trzeba wspomnieć, że pomimo postarzonej szaty graficznej, Compound Fracture wygląda na swój sposób ślicznie. Mroczne i zdemolowane korytarze jeżą włos na głowie, a światło flary oświetlające opanowane przez stwory pomieszczenia z pewnością przyspieszy bicie niejednego serca.

Tytuł jest aktualnie w wersji alpha i nadal się rozwija. Nie znamy terminu premiery, ale jeśli chcecie śledzić produkcję, możecie dodać grę do swojej listy życzeń na Steam.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się