Colin Farrell, odtwórca serialowego Pingwina zdradza, czego oczekiwać po produkcji

COLIN FARRELL pingwin
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Jeszcze tej jesieni zadebiutuje Pingwin – serial na bazie uniwersum DC. Colin Farrell, odtwórca serialowego Pingwina zdradza, że produkcja będzie brutalna i mroczna.

Pingwin, znany również jako Oswald Chesterfield Cobblepot, to ikoniczny złoczyńca z uniwersum Batmana. Charakteryzuje go obłe ciało, ostry umysł i niezwykła zręczność. Jest mistrzem manipulacji i strategii oraz znakomitym szermierzem. Jego wyjątkowy strój, z charakterystycznym frakiem i cylindrem, stał się symbolem jego złośliwej elegancji. Zazwyczaj występuje jako przeciwnik Batmana oraz jako członek galerii złoczyńców z Gotham City. Nic więc dziwnego, że na bazie popularności samego Batmana, powstanie także serial stricte o Pingwinie. Tak się składa, że Colin Farrell, który odgrywał już rolę wspomnianego złoczyńcy w Batmanie z 2022 r., uchylił rąbka tajemnicy odnośnie pracy przy tytule i jego klimatu:

To było długie i wspaniałe doświadczenie. Mogę powiedzieć, że to naprawdę mroczny serial. Czuć jego ciężar. Nie twierdzę, że nie bawiłem się dobrze, tworząc go – bo to był świetny czas – ale jest niezwykle brutalny. To opowieść o tym, jak jeden człowiek dochodzi do pewnej władzy czy statusu społecznego, o czym zawsze marzył. Śmierć Falcone’a w “Batmanie” zostawia miejsce w Gotham do wypełnienia, a jest kilka osób, które chciałyby sięgnąć po władzę. Oswald pnie się w górę i walczy z przeszkodami, to naprawdę mroczne.

Colin Farrell o serialu Pingwin

Pingwin – fabuła serialu i jego twórcy

Fabuła serialu The Penguin została umiejscowiona tuż po wydarzeniach z filmu Reevesa. Oprócz Farrella na ekranie pojawią się Cristin Milioti jako Sofia, córka Carmine’a Falcone, Michael Zegen jako Alberto (syn Falcone’a), Clancy Brown jako Salvatore Maroni, a także Rhenzy Feliz, Michael Kelly, Shohreh Aghdashloo, Deirdre O’Connell, Carmen Ejogo, François Chau i David H. Holmes. Producentką i showrunnerką serialu jet Lauren LeFrance. Reeves także zajął się produkcją serialu. Pierwsze trzy odcinki wyreżysrował Craig Zobel (Mare z Easttown), a łącznie mamy dostać tych odcinków osiem. Serial zadebiutuje już jesienią na platformie Max.

Źródło:
https://variety.com/2024/tv/news/colin-farrell-the-penguin-incredibly-violent-r-rating-1235951043/

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie