Codemasters EA samochód

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Szybko poszło. Po przejęciu przez EA, szefostwo Codemasters pakuje manatki

Electronic Arts potwierdza, że szefostwo Codemasters odchodzi z firmy. Frank Sagnier i Rashid Varachia zmieniają kierunki swoich karier.

Kilka miesięcy temu potwierdzono, że Mistrzowie Kodu przechodzą pod skrzydła Electronic Arts. Póki co nie widać żadnych większych konsekwencji przejęcia, a przynajmniej takowe są (na razie) nieobecne w przypadku wypuszczanych przez zespół gier. Doszło jednak do pierwszych roszad w składzie studia.

EA potwierdziło, że z Codemasters odchodzą CEO i CFO firmy – Frank Sagnier i Rashid Varachia. Obaj szefowie ostatecznie opuszczą zespół pod koniec lipca.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Frankowi i Rashidowi za wszystko, co zrobili dla Codemasters i Electronic Arts. Wszyscy życzymy im wszystkiego najlepszego. Wiemy, że kultura, którą stworzyli, oraz ich duch innowacyjności będą nadal żywe w studiu za sprawą znakomitego zespołu kierowniczego.

– komentuje Electronic Arts dla GamesIndustry.biz

Przedstawiciel Electronic Arts potwierdził też w rozmowie z GamesIndustry.biz, że Sagnier i Varachia od dawna planowali odejście z firmy. Przejęcie przez Elektroników miało przyspieszyć to, co nieuniknione.

Codemasters będzie kierowane od końca lipca przez Clive’a Moody i Jonathana Bunney. Oby zmiana nie odbiła się negatywnie na oferowanych przez słynne studio produktach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się