Codemasters ma zalać rynek grami wyścigowymi. EA opowiada o nowej inwestycji

Codemasters ma zalać rynek grami wyścigowymi. EA opowiada o nowej inwestycji
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Electronic Arts ma bardzo ambitne plany na wykorzystanie swojego nowego nabytku. Codemasters ma wypuszczać całą masę gier.

Jakiś czas temu zrobiło się głośno o przejęciu Mistrzów Kodu przez Electronic Arts. Umowa nadal czeka na zatwierdzenie ale to właściwie pewne, że studio trafi pod skrzydła Elektroników.

EA ma już ambitne plany na wykorzystanie swojego świeżego zespołu wartego 1.2 miliarda dolarów. Studio podzieliło się perspektywami na przyszłość swojego segmentu gier wyścigowych na finansowym podsumowaniu zeszłego kwartału.

Jak podaje portal VideoGamesChronicle, EA chce, aby Codemasters pomogło w wypuszczaniu przynajmniej jednej gry wyścigowej rocznie. Na papierze brzmi to na dość dużą liczbę, ale nie zapominajmy, że studio ma w zanadrzu takie serie jak symulator F1, Dirt i Grid i Project CARS. W połączeniu z Need for Speed daje to naprawdę pokaźny wachlarz różnych możliwości.

Codemasters zyska na przejęciu dostęp do większej ilości zasobów, co bez wątpienia odbije się na oferowanych przez studio produkcjach. Najpewniej umowa wpłynie też w jakiś sposób na model biznesowy gier Mistrzów Kodu, ale to będziemy mogli zweryfikować dopiero za jakiś czas.

EA celuje w zostanie światowym liderem gatunku gier wyścigowych. Z Codemasters na pokładzie wcale nie brzmi to jak wielkie marzenia, a coś całkiem realnego. Zobaczymy, czy z tego połączenia faktycznie wyniknie coś ciekawego.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie