Codemasters ma zalać rynek grami wyścigowymi. EA opowiada o nowej inwestycji

0 komentarzy

Electronic Arts ma bardzo ambitne plany na wykorzystanie swojego nowego nabytku. Codemasters ma wypuszczać całą masę gier.

Jakiś czas temu zrobiło się głośno o przejęciu Mistrzów Kodu przez Electronic Arts. Umowa nadal czeka na zatwierdzenie ale to właściwie pewne, że studio trafi pod skrzydła Elektroników.

EA ma już ambitne plany na wykorzystanie swojego świeżego zespołu wartego 1.2 miliarda dolarów. Studio podzieliło się perspektywami na przyszłość swojego segmentu gier wyścigowych na finansowym podsumowaniu zeszłego kwartału.

Jak podaje portal VideoGamesChronicle, EA chce, aby Codemasters pomogło w wypuszczaniu przynajmniej jednej gry wyścigowej rocznie. Na papierze brzmi to na dość dużą liczbę, ale nie zapominajmy, że studio ma w zanadrzu takie serie jak symulator F1, Dirt i Grid i Project CARS. W połączeniu z Need for Speed daje to naprawdę pokaźny wachlarz różnych możliwości.

Codemasters zyska na przejęciu dostęp do większej ilości zasobów, co bez wątpienia odbije się na oferowanych przez studio produkcjach. Najpewniej umowa wpłynie też w jakiś sposób na model biznesowy gier Mistrzów Kodu, ale to będziemy mogli zweryfikować dopiero za jakiś czas.

EA celuje w zostanie światowym liderem gatunku gier wyścigowych. Z Codemasters na pokładzie wcale nie brzmi to jak wielkie marzenia, a coś całkiem realnego. Zobaczymy, czy z tego połączenia faktycznie wyniknie coś ciekawego.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się