Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Co kupują Amerykanie? Battlefielda, Bloodborne, a z konsol PlayStation 4

NPD podało najnowsze wyniki sprzedaży gier i konsol w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że najlepiej radzą tam sobie produkcje od EA.

NPD przygotowało zestawienie sprzedaży gier i konsol w USA za marzec tego roku. Biorąc pod uwagę sprzęty, prym wiedzie PlayStation 4, które wyprzedziło New 3DS-a (konsolka Nintendo zajęła pierwsze miejsce w tym zestawieniu w lutym). Niestety jeśli zestawimy marzec tego roku z ubiegłym, to okazuje się, że sprzętów sprzedało się mniej o 9 procent. Przychód spadł z kolei o 21 procent. Czyżby rynek powoli nasycał się nowymi konsolami?

Przyjrzyjmy się teraz grom. Pierwsze miejsce w zestawieniu sprzedaży na marzec przypadło Battlefield Hardline. Jest to jednak tytuł, który debiutował na wielu platformach. Za niewątpliwie udaną premierę należy zaliczyć Bloodborne, które uplasowało się na drugim miejscu (produkcja na wyłączność dla PlayStation 4). Trzecie miejsce przypadło z kolei GTA V.

Poniżej przedstawiamy pełne zestawienie sprzedaży gier w marcu w USA:

  1. Battlefield Hardline (Xbox One, PlayStation 4, X360, PS3, PC)
  2. Bloodborne (PS4)
  3. Grand Theft Auto 5 (Xbox One, PS4, X360, PS3)
  4. Mario Party 10 (Wii U)
  5. Call of Duty: Advanced Warfare (PS4, Xbox One, X360, PS3, PC)
  6. MLB 15: The Show (PS4, PS3)
  7. Minecraft (X360, PS3, Xbox One, PS4)
  8. NBA 2K15 (PS4, Xbox One, X360, PS3, PC)
  9. Borderlands: The Handsome Collection (PS4, Xbox One)
  10. Final Fantasy: Type 0 HD (PS4, Xbox One)
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się