Minecraft - Steve, Alex, moby na górce
0 komentarzy

Koniec długiego grania w gry – państwo nakłada kolejne limity dla nieletnich

Chiny wprowadzają nowe przepisy dotyczące grania w sieci przez niepełnoletnich graczy. Ma to zapobiec uzależnieniu wśród młodocianych.

Jedna z potęg gospodarczych i politycznych wprowadza kolejne limity związane z grami wideo. Chodzi oczywiście o Chiny. Od teraz osoby poniżej 18. roku życia będą mogły spędzić tylko godzinę rozgrywki online w piątek, sobotę i niedzielę, a także w oficjalne święta. Co więcej, grać można wyłącznie w godzinach od 20:00 do 21:00. Zmiany są skutkiem rosnącej liczby młodych osób uzależnionych od elektronicznej rozgrywki.

Zgodnie z dokumentem upublicznionym w poniedziałek, dostawcy gier online mogą oferować swoje usługi nieletnim wyłącznie przez godzinę w piątek, sobotę i niedzielę, a także w oficjalne święta w godzinach od 20:00 do 21:00.

Wezwano również dostawców gier online do wprowadzenia restrykcyjnych weryfikacji nazwisk i loginów użytkowników, tak aby nie świadczyć usług osobom, które nie zarejestrują się i nie zaloguj z użyciem prawdziwych danych identyfikacyjnych.

Zostaną także zwiększone kontrole dostawców usług, aby upewnić się, że zaimplementowani wymagane systemy, a także że stosują się do ograniczeń.

Notka z chińskiej Krajowej Administracji Prasy i Publikacji

Co więcej, producenci gier muszą zastosować systemy weryfikacyjne, uniemożliwiające granie osobom niezalogowanym. Przypomnijmy, że wcześniej ograniczono czas grania online dla nieletnich do trzech godzin w wakacje i 1,5 godziny w inne dni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się